| Alatasatura113 a întrebat:

Constiinta este un proces biologic si nu poate fi reprodus de un ai? Adica un creier artificial sa ii construim constiinta.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Corect

| Alatasatura113 explică (pentru RAY):

Pai uite asa pica faptul ca realitatea ar putea fi o simulare ca constiinta e un proces nu puteam sa cream una.

| RAY a răspuns (pentru Alatasatura113):

Eu nu cred ca conștiința umana poate fii reprodusa, dar când afirm ca poate exista o simulare a realității ma refer pe cale naturala având liberul arbitru, nu suntem în Matrix

| RAY a răspuns (pentru Alatasatura113):

Indiferent cât de inteligente vor fii mașinăriile viitorului nu vor avea ceea ce posedat noi,acest EU, abilitatea de a fii conștienți de existenta lor, nici liber arbitru, nici judecata, creativitate, gândire

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Posedam

| Alatasatura113 explică (pentru RAY):

Inteleg.

| cosminABC a răspuns (pentru RAY):

Dar tu crezi ca vom evolua de la sine la iq su eq ma refer? normal asa ar trebui sa evoluam in continuare cum am facut-o pana acum si gen in 1milion de ani sa fim constienti de noi 90% sa avem creierul mult mai performant.

| RAY a răspuns (pentru cosminABC):

Creierul este activ 100%

| costicadaraspunsbun a răspuns (pentru RAY):

Si ziua au loc procesele de autovindecare a creierul sau doar noaptea?

9 răspunsuri:
| EliLeli a răspuns:

Pai, daca ai sti ce este constiinta... Ce este constiinta?