| Nymphetamine a întrebat:

Crede'ti ca exista viata dupa ...viata?thinkingstraight face

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Probabil ca ceva exista...
*nu pot sa accept ca totul se termina asa de brusc...*
. pana la urma nu exista nici o dovada ...doar speculatii...

19 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Cred in ceea ce ne-a marturisit Iisus Hristos.El a zis ca exista.Cred in Iisus Hristos si normal ca mai cred si in viata de dupa moarte.Aici tine de credinta.Numai bine

| MMihai a răspuns:

Îți recomand să citești Istoria credințelor și ideilor religioase carte în trei volume de Mircea Eliade și "Filozofia esoterica a Indiei " Autor: CHATTERJI C. J. (Format: 13 x 20 cm Numar de agini: 144), Cărți despre daoism (taoism ), islamism, mozaism, despre cultul bahai, despre creștinism, etc + ce găsești pe Internet despre religii și filozofii teiste și ateiste.///// Da

| Malphas a răspuns:

La fel de sigur ca faptul că Paris Hilton e elegantă... ewww.

| fabiola a răspuns:

Crezi nu crezi, traieste-o pe asta frumos si cat mai bine!

| Dreamer a răspuns:

Asa te-as intreba si eu... crezi ca esti la prima viata pe acest pamant? V-ati intrebat, daca Pamantul ( Terra happy ) este de fapt Raiul si noi nu ne dam seama, il batjocorim si nu avem grija de el...stiu ca suna ciudat, dar este doar o idee. V-ati gandit vreodata?
PS: Uneori trec prin locuri sau vad persoane pe care nu le-am mai vazut in viata mea, dar parca le cunosc de o viata, nu vi s-a intamplat?!

| TheJeryk0 a răspuns:

Uita-te in spatele cortinelor care iti acopera ochii mintii si vei vedea daca exista.
Din punctul meu de vedere exista viata si asta nu o cred pentru ca nu am alte raspunsuri in afara de Dumnezeu.
Nu cred asta pentru ca este mai usor sa spun. "Dumnezeu a creat totul si din aceasta cauza existam noi..."...
Eu am fost ateu si am cautat raspunsul destul de departe, dar pana la urma am primit raspunsul de la ce nu ma asteptam. de la Dumnezeu.
Informeazate despre Illuminati si conspiratia care conduce lumea spre imparatia lui Antihrist.-. vei constata ca exista Dumnezeu, Lucifer, Demoni, Ingeri si viata de apoi... iti recomand blogul - http://www.conspil.blogspot.com/
Mult noroc. sper sa te ajute raspunsul meu.

| DBlack a răspuns:

Viata dupa viata, orice-i posibil, atata timp cat nimeni nu stie ce este dupa moarte. ne putem astepta la orice, oricum nu scapa nimeni

| ThePunisher a răspuns:

Da cred, dar se scrie 'credeti' si nu crede'ti... ex: Credeti ca va ploua maine? ex2: Crede-ti prietenul, nu te minte niciodata. Sper ca ti-am putut fi de folos happy.

| TraficantDeVise10 a răspuns:

Pai viata pe pamant, care se sfarseste cu moartea.Da, eu cred ca exista viata sufletului in rai/iad.

| PredatoR a răspuns:

S-ar putea sa existe...

| LightingManuel a răspuns:

Pai ma, daca vb lumea disperata despre asa ceva, crei ca ar putea fi o minciuna.Multi au ajuns la spital si au murit acolo, apoi au inviat si au spus ce erea.Totul ca la carte, adica tot cea ce si zice Biserica Ortodoxa. Daca te intereseaza sa ajungi bine pe lumea de dincolo iata aceste clipuri http://www.youtube.com/watch?v=uMJrCQZoXp8 care dezvaluie marturii, cu medici... Daca nu continuati viata asa, si sa te gandesti atunci ce raspuns vei da in fata Judecatorului!

| Nymphetamine explică:

@vladex2: Am vrut sa spun 'viata dupa viata'...winking care daca stai sa te gandesti e aceeasi chestie cu 'viata dupa moarte'.Ma rog...oh go on

@Punisher: Alta e intrebarea, nu ma doare de gramatica.happy

| RegalusDekaron a răspuns:

Cred ca sunt singurul care nu cred.defapt e ceva de genul 65% nu cred 35% nu vreau sa existe.
De ce nu vreau? E mai simplu asa, traiesc totul asa cum vreau fara sa ma gandesc ca voi ajunge rau, fac totul pentru mine fara sa'mi pese de altii[exista exceptii].Si daca ar exista.care ar fi folosul? adica asa e mai frumos, sa nu fim siguri ca exista.ne agatam de viata asta:X.

Acum datii drumul si injuratimalaughing

| dream_8891 a răspuns:

Viata dupa viata nu are cum sa existe pentru ca viata include viata prin urmare exista doar viata.

| emosoul a răspuns:

Logictongue

| roby23 a răspuns:

Cu siguranta exista, rai si iad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista viata dupa viata, dar cei care se duc in Iad nu au o viata(nu se poate numi viata aceeia din Iad). Exista viata dupa viata pentru putini oameni.

| Daisukee a răspuns:

Poate ai vrut sa zici viata dupa moarte?
da exista altfel nu poti explica cum am aparut noi aici adica suntem creatii perfecte anatomic vorbind sau universul cum a aparut ce era inainte de bingbang toate acestea te duce la gandul ca noi suntem pusi aici cu un scop, dar nu stiu care ca singurul lucru pe care il facem este sa distrugem creatia lui Dumnezeu
Funda?

| VisSs a răspuns:

Eu cred