| unikat a întrebat:

Crede-ti ca Sfantul Graal exista cu adevarat? Si daca da, ce credeti ca este?

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Au curs rauri de cerneala pe tema asta. E ca si cum ai intreba daca exista extraterestii. O sa ai parte de zeci de pareri si argumentari, dar asta nu inseamna ca cineva detine adevarulwinking
Doar ne place sa ne dam cu parerea

mira
| mira a răspuns:

Nu cred ca a putut fi gasit vreodata.Biserica ortodoxa nu acrediteaza ideea Graalului.

| thealchemist a răspuns:

Cred ca legenda e clara. daca exista, este cu totul altceva. eu merg pe varianta Rosslyn Chapel.

| thealchemist a răspuns:

Varianta Rosslyn este una dintre cele mai bine documentate. nu este teoria conspiratiei de tipul Dan Brown sau The Holly Blood and The Holly Grail. este interesant ca raspunsul meu este a putut fi considerat stupid, in vreme ce raspunsul unui "expert" TPU care nu stie daca a fost gasit sau nu poate parea cuiva inteligent.

cami
| cami a răspuns:

Tu ai vrea sa-l intreci pe Metusalem?

soothe
| soothe a răspuns:

Nu e dupa ce credem noi ci daca este adevarat sau nu si cum si adevarul este relativ, el poate exista in perceptia noastra virtuala si nu in realitate. Alee ce crezi tu!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista. E doar un zvon prostesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaa cum sa nu. e vasul din care s-a baut la cina cea de taina.cupa,pahar,cana,ulcica.am auzit ca sunt de toate in lume.mai multe graaluri.deci este mai multe.cate biserici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un codic Sang-Raal si se traduce Sange-Real, ce face trimitere la Dumnezeu intrupat.