| LoveToHate a întrebat:

Unde este Sfantul Graal? Unde este arca lui Noe? Unde este coroana de spini a lui Iisus? Unde este crucea lui Iisus?

29 răspunsuri:
| Angel0 a răspuns:

Unde este cutitul cu care a fost injunghiat Cezar, dar strachina preferata a lui Burebista, dar chilotii lui Decebal?

| LoveToHate explică (pentru Angel0):

Noi nu vorbim aici de ceva nesemnificativ, ci din contra ar trebui sa-ti pese, e vorba de religie, nu de chilotii lui Decebal.

| Inferno a răspuns:

Toate tind spre entropie maxima, presupunand ca exista.

| RAY a răspuns:

Sfantul Graal? vreo dovada ca a existat asa ceva, Unde este arca lui Noe?
cred ca nici unde ca nici nu a existat vreun potop

Unde este coroana de spini a lui Iisus? cine e isus a exista vreodata vreo dovada este?

crucea lui isus nici nu a existat nici personajul in cauza da a inviat sigur vreau sa vad si eu asta

| SmexyBoy a răspuns (pentru RAY):

Dovada...
Ai zis ca nu exista, dovedeste...

Dar iti spun ca vei primi dovezi... dar va fi prea tarziu atunci,
Si acest lucru pe care il citesti... ti se va prezenta... candva.
Darti se va prezenta toata realitate, tot si in momentul acela dragul meu,
Prea tarziu...

| RAY a răspuns (pentru SmexyBoy):

Dovedeste ca nu exista alba ca zapada poti?

| SmexyBoy a răspuns (pentru RAY):

Da, e o poveste de basm... citest coperta sau sfarsitul povesti.
Mai baiatule, ai o varsta. Da macar dovada de seriozitate...
Sau... ajungem sa strigam dupa odin sau zeus din nou?

| RAY a răspuns (pentru SmexyBoy):

Ascelas parere am si eu despre dumnezeu

| SmexyBoy a răspuns (pentru RAY):

Foarte bine. Ramai in continuare cu parera ta atunci.

| LegionarulRoman a răspuns:

Arca lui Noe a fost descoperita pe Vf Muntelui Ararat din Turcia, iar moastele de sinti nu sunt putrezite si pe deasupra mai sunt si izvoratoare de mir si frumos mirositoare(spre ex. Sf Nectarie din Grecia)

Răspuns utilizator avertizat
| ΟρθόδοξηΠίστη a răspuns:

Arca lui Noe se afla pe muntele Ararat, a fost redescoperita. Candva Hitler, stiind despre ea a poruncit militarilor sa o distruga cu bombe, insa ea a rezistat si inca se afla [parti] cu ajutorul lui Dumnezeu.
Coroana de spini a lui Iisus se afla in Catedrala Notre Dame in Paris.
Particile din Sfantul Lemn se afla in mai multe Biserici ortodoxe din lume.

| LoveToHate explică (pentru ΟρθόδοξηΠίστη):

Si Graalul unde e?

| RAY a răspuns (pentru ΟρθόδοξηΠίστη):

O povestire asemenănătoare ca și în Biblie despre potop găsim și în mitologia altor popoare, de pildă la sumeri, la egipteni, aproape peste tot în lume. Povestea corabiei este des întâlnită în scripturile religioase. Începând cu secolul al XVIII-lea s-au făcut cercetări de geologie și biogeografie în legătură cu arcă și potop. S-au făcut numeroase săpături în Turcia, pe muntele Ararat, unde spune Biblia că arca s-a oprit.
de ce minti ca e acolo daca au facut sapaturi si nu sa gasit nimic

| ΟρθόδοξηΠίστη a răspuns (pentru RAY):

Toate pot avea ceva comun, caci toate au plecat din aceeasi sursa.
Cum sa mint, netrebnicule?
Uite dovada, de altfel ca si toti ateei care nu cred pana nu vad :
http://www.descopera.ro/......escoperita

| Alphawolf a răspuns (pentru ΟρθόδοξηΠίστη):

Tu de unde te informezi?
Prea le stii!
Inghiti nemestecat!
Bravo tie!

| RAY a răspuns (pentru ΟρθόδοξηΠίστη):

Da sigur si arca lui horus a fost gasita pe o piramida

| SmexyBoy a răspuns:

Nu crezi ca:
Arca lui Noe a intrat deja in statiu de putrefactie de mult?
la fel si coroana si crucea?
Mai nou Martorii lui Iehova banuiesc ca ar fi fost un stalp...nu o cruce tu ce crezi?
Ce e "sfantul gral"?

| LoveToHate explică (pentru SmexyBoy):

Graalul este cupa din care Iisus a baut vin la Cina cea de Taina.
Unii se plimba cu mostele sfintilor pe la toate bisericile, ele nu sunt in stadiul de putrefactie? Ar trebui sa fie ingropate de mult.
Crucea sau stalpul este ceva sfant, atins de divinitate, nu ar trebui sa fie descompus.

| SmexyBoy a răspuns (pentru LoveToHate):

Crucea nu e ceva sfant.
Cel ce sta pe ea... e Cineva mai mult decat sfant.
Restul e Cancan draga mea...

| LoveToHate explică (pentru SmexyBoy):

Bine,nu e ceva sfant, dar de ce credinciosii isi fac semnul crucii, ce rost mai are? Nu e ceva sfant.

| Miauti a răspuns (pentru LoveToHate):

E o copie! crucea crestina nu se deosebeste mult de ankh (crucea egipteana) deci care e mai sfanta?
Iar credinciosi sant spalati pe creieras. Si daca ar cadea din cer un muc, vor crede ca e de la cel divin.

| SmexyBoy a răspuns (pentru LoveToHate):

Isi fac pentru ca asa au inteles credinciosii din religia ortodoxa...
Eu sunt la baza ortodox dar nu mai am nici o legatura cu ortodoxia.

| Morrigan a răspuns:

*hocus pocus* si gata, au disparut toate

daca asta nu merge atunci inseamna ca nici nu au existat