| AvalohAlyn a întrebat:

Credeti a meritat Iisus Hristos asta pentru noi?

http://www.youtube.com/watch?v=lxiaYF6olUE

Răspuns Câştigător
| NuConteazaCineSunt a răspuns:

M-ai facut sa plang!
E impresionant, si niciodata nu am realizat cat de greu ar putea fi pentru el, mereu spuneam e, a fost rastignit pe cruce, a fost dureros bun.
Cu acest videoclip si cu aceasta melodie mi-ai luminat ochii care ii aveam ascunsi in intuneric, si acum, imi dau seama de pacatele care le-am facut si voi incerca sa nu le mai fac!
M-ai facut sa plang repet!
Nu cred ca a meritat, a facut prea mult pentru noi oamenii, a facut aceasta pentru noi, iar unii nici nu respecta ceea ce au facut, nici ca s-a rastignit pentru noi. Unii nu cred il El, si spun ca e o porcarie sa crezi in Iisus Hristos.
Si repet nu cred ca a meritat sa faca asta pentru noi, dar cu intelepciunea pe care o avea, a facut-o pentru noi si pentru a noastra Mantuire. Daca nu venea pe pamant, eram inca pacatosi! Iisus ne-a iubit, ne iubeste, si ne va iubi mereu, pentru ca am fost creati de Tatal Lui, si Tatal Sau tot ne iubeste, si e bine sa stim asta! El ne iubeste cu bune si cu rele, si trece cu vederea toate greselile noastre! Noi nu realizam ce greseli facem si nu realizam ce a facut El pentru noi si cat a suferit! Nu sunt usa de biserica, dar vazand acest clip mi-ai lumitat mai tare ochii care o parte erau ascunsi in intunericul minciunilor si al relelor!
Nu a meritat asta, dar ne-a iubit si a facut-o pentru noi!
Dumnezeu sa ne binecuvanteze, deoarece multe pacate facem si nu le realizam!

7 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

O Doamne iarta-ne ca si noi am fost un cui in palma ta! El nu avea pacat, dar S-a facut blestem pentru noi, a luat pacatele intregii omeniri asupra Lui pentru ca ne-a iubit.Sangele Sau care a stropit strazile Ierusalimului,mai spala, mai iarta, mai cheama suflete la mantuire.

| Vizitiul a răspuns:

Nu crezi ca dzo ar fi cel mai in masura sa-ti raspunda la intrebare?

| Borgir a răspuns:

Singurul lucru ok mi se pare coloana sonora care intr-adevar este buna!

| KittiBăă a răspuns:

Doamne,am inceput sa plang,cata gelozie. Iisus Hristos s-a jertfit pentru noi aratandu-ne cata iubire are El. Este un model, toate pacatele oamenilor sa le poarte pe umerii. Asta a fost misiunea Lui pe Pamant, ...Noi ne plangem cand primim o palma,cate chinuri pentru El,Dumnezeu L-A trimis pe Pamant sa ne invete pilda dragostei,,, cum spunea bunica[ Dumnezeu sa o ierte ] " Si cand a murit El tot dragoste ne arata.a fost rastigniit pe cruce cu bratele larg deschise "
Eu nu scriu raspunsul lung dar, stiu ca in inima mea am un raspuns ce va fi vesnic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Fiindcă atât de mult a iubit Dumnezeu lumea, că a dat pe singurul Lui Fiu, pntruca oricine crede în El, să nu piară, ci să aibă viaţa veşnică." Ioan 3:16
Nu a meritat să-ndure atâta pentru noi, dar din păcate în ziua de astăzi puţini mai sunt care cred în El şi-n jertfa Sa. Foarte trist şi spun cu-n gust amar în gură...îmi pare rău!
Fomoase versuri, adevărate şi triste în acelaşi timp. Îmi plac pentru că transmit un mesaj puternic. Mulţumim din suflet Domnul să te binecuvânteze!

Cristian Dragomir - Tu nu ştii
http://www.youtube.com/watch?v=XhPMCC1H_sw

Raul si Raluca Ursan-Pe un deal pe o cruce
http://www.youtube.com/watch?v=CYFBngUD16w
Audiţie şi vizionare plăcută!

Răspuns utilizator avertizat