| anonim_4396 a întrebat:

Iisus Hristos vine foarte curand, nu credeti? :) Tot mai multe confirmari pe zi ce trece. Il asteptati?

https://www.youtube.com/watch?v=6uPqcTASE_o

https://www.youtube.com/watch?v=WPAo_FRqkDQ

15 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Il astept cu mici si bere.

NOname
| NOname a răspuns:

Ce de pui de nostradamuşi...! : ))

De vreo 2.000 de ani tot vine "foarte curând" şi o să mai vină cel puţin tot pe-atât.

Morţii nu învie, mai ales cei din basme.

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Stii ce-i mai amuzant ca in ciuda faptului lui ca nu exista niciun document care sa ateste existante lui Isus ei tot cred ca acest personaj au trait.

| Dandanache a răspuns:

This prophecy was approved by youtube.

| Thunderstruck a răspuns:

Voi inca-l mai asteptati?laughing De 2000 de ani?

| mODIN a răspuns:

Si daca vine Alah ce vei face? Sau Thor, Zeus, Osiris, Satan sau orice alt zeu?

| Lizzu a răspuns:

raised eyebrows raised eyebrows raised eyebrows big grin
E ziua internationala de filme SF, nu?
Abia astept!

| BlackSulphur a răspuns (pentru Lizzu):

Twilight is a better story than the Biblie...
SOMEONE HAD TO SAY IT!

| Lizzu a răspuns (pentru BlackSulphur):

laughing mhm

| Lizzu a răspuns (pentru BlackSulphur):

Si muult mai interesanta, cica are si vampiri smug in biblie nu exista lucruri care te tin cu sufletul la gura sad
oh go on

| Fragile a răspuns:

Nu cred în aşa ceva, s-au spus multe de-alungul timpului pe tema asta şi nimic nu s-a dovedit a fi adevărat.

| sempreinvolo30 a răspuns:

Matei24:1/14 demonstreaza ca aceste semne care au fost prezise de Isus se intimpla in prezent deci intr-adevar este aproape Isus a ieşit şi a plecat de la templu, dar discipolii săi s-au apropiat ca să-i arate clădirile templului. 2 Atunci el le-a zis: „Nu vedeţi voi toate acestea? Adevărat vă spun că nu va rămâne aici piatră pe piatră care să nu fie dărâmată". 3 În timp ce stătea pe Muntele Măslinilor, discipolii s-au dus la el, deoparte, şi i-au zis: „Spune-ne: Când vor avea loc aceste lucruri şi care va fi semnul prezenţei tale şi al încheierii acestui sistem?" 4 Răspunzând, Isus le-a zis: „Luaţi seama ca nimeni să nu vă inducă în eroare, 5 pentru că vor veni mulţi în numele meu, zicând: «Eu sunt Cristosul», şi îi vor induce pe mulţi în eroare. 6 Veţi auzi de războaie şi veşti despre războaie. Vedeţi să nu vă îngroziţi, fiindcă aceste lucruri trebuie să se întâmple, dar încă nu este sfârşitul. 7 Se va ridica naţiune contra naţiune şi regat contra regat, vor fi lipsuri de alimente şi cutremure de pământ dintr-un loc în altul. 8 Toate acestea sunt începutul durerilor. 9 Atunci vă vor da necazului, vă vor omorî şi veţi fi urâţi de toate naţiunile din cauza numelui meu. 10 Şi atunci mulţi se vor poticni, se vor trăda unii pe alţii şi se vor urî unii pe alţii. 11 Şi se vor ridica mulţi profeţi falşi şi îi vor induce pe mulţi în eroare, 12 iar, din cauza înmulţirii nelegiuirii, iubirea celor mai mulţi se va răci. 13 Dar cel care va persevera până la sfârşit, acela va fi salvat. 14 Această veste bună despre regat va fi predicată pe tot pământul locuit ca mărturie pentru toate naţiunile. Şi atunci va veni sfârşitul.

| buflorin a răspuns (pentru sempreinvolo30):

Daca ai vrea sa ne explici si noua celor care nu am citit biblia!
Cum vom cunoaste negresit pe Mesia?
Prin ce se va deosebi de altii mincinosi? Ca am inteles ca vor fi si alti Mesia mincinosi. Va multumim!

| Lorodana a răspuns:

Noi il asteptam si suntem cu ochile pe facebook-ul lui, si nimic nimic nici macar o postare nu s-a deranjat sa faca!

| sullivan a răspuns:

Ba da! Il asteptam in fiecare an de Haloween, adica pe romaneste, ziua mortilor!