| lifeForJesus a întrebat:

De ce credeți ca un om ca Stephen Baldwin are nevoie de Isus Hristos?
Oare ii lipsea ceva?
http://www.youtube.com/watch?v=pKchwnkewtA&feature=playe r_embedded

Răspuns Câştigător
| wales a răspuns:

Mântuirea se capătă numai prin credință în Isus Hristos:

" Isus i-a zis: „Eu sunt Calea, Adevărul şi Viaţa. Nimeni nu vine la Tatăl decât prin Mine." Ioan 14:6.

" În nimeni altul nu este mântuire: căci nu este sub cer niciun alt Nume dat oamenilor în care trebuie să fim mântuiţi." Faptele apostolilor 4:12.

Stephen Baldwin a înțeles, desigur acest lucru și bineînțeles, orice om care se interesează de sufletul său răspunde pozitiv chemării Lui Isus. Dar Stephen Baldwin, nu e singurul vip, care a înțeles acest lucru. Să dăm și exemple autohtone, de exemplu Bodo - Proconsul:

www.youtube.com/watch?v=JmejXn3lmQA

www.youtube.com/watch?v=wCw7h1_3gjc

3 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Pentru ca de la cel mai mic si pana la Imparati si conducatori au nevoie de iertarea Domnului Isus si de mantuire.http://www.youtube.com/watch?v=JuJWgW_M-00

| Woodenpints91 a răspuns (pentru EmaS):

Ce să fac cu mântuirea?

| Esperança a răspuns:

Am intalnit multi oameni care au zis ca desi sunt bogati nu sunt fericiti, simt un gol inlauntru lor si ca simt ca le mai lipseste ceva. Alti oameni f bogati s-au sinucis tocmai ca nu erau fericiti desi aveau bogatii mari!
Isus Hristos este Singurul care umple golul din launtrul nostru. El este Fericirea! Daca nu il ai pe Hristot in viata ta,poti sa ai intreaga lume.
Asa ca cum ne hranim trupul, asa trebuie sa ne hranim si sufletul, iar sufletul se hraneste doar cu Cuvantul lui Dumnezeu!
http://www.youtube.com/watch?v=pl7RtvUNIpU