| WhatheWow a întrebat:

Credeti ca cream mai mult decit distrugem?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Un mic pas ar fi : http://www.youtube.com/watch?v=889NRkz7UB0
Asta pentru a continua optimist o situaţie pesimistă.

12 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Distrugem pe masura ce elaboram. O centrala in plus, o poluare in plus. E ciudat, dar ambele conceptii se regasesc in fiecare dintre creatii.

| oliviaaa a răspuns:

Nu stiu, parerea mea este ca noi mai mult stricam decit cream. A distruge e usor, a reface uneori e imposibil.

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Eu cred invers, deoarece chiar daca multe lucruri sau creat imediat au fost distruse.
O seara buna!

| Q69 a răspuns:

Raspunsul la intrebarea aceasta am gasit acum doua saptamani intr-un documentar despre planeta noastra :

"Aftermath: Population Zero"

| WhatheWow explică (pentru Q69):

Da, l-am vazut si eu insa sintem pregatiti oare sa cautam un echilibru sau inca sintem prea lacomi?

| Q69 a răspuns (pentru WhatheWow):

Lacomia pe foamea asta... nu poate fi vorba
daca privesc in jur vad distrugere

| WhatheWow explică (pentru Q69):

Da, dar foamea asta nu e tot rezultatul lacomiei unora, ca in setea lor dupa averi distrug bunastarea celorlalti, nu mai lasa nici o oportunitate omului simplu de a se bucura de viata asemenea unui om si nu s-o traiasca, ca un ciine rivnind la restul de os aruncat de stapin?

| Q69 a răspuns (pentru WhatheWow):

Sic transit gloria mundi

| WhatheWow explică (pentru Q69):

Mie imi place asta :
"Sic transit gloria mundi
How doth the busy bee,
Dum vivimus vivamus,
I stay my enemy!"

| Ratonhnhakéton a răspuns:

Distrugem mult mai mult decat creeam.

| Ramona_Covaci_1979 a răspuns:

Draga filosoficus am sa iti dau o tema de gandire ce mi-a venit in minte trecand cu masina pe langa utilajele de extras titei aveam impresia ca vad niste capuse uriase care ranesc pamantul, priveste utilajele ce se folosesc la autostrada, cand vezi cum distrug natura si felul in care arata par uriasi extraterestri si atunci stau si ma intreb CARE E CEL MAI RASPANDIT SI NOCIV PARAZIT? parerea mea OMUL care nu stie sa respecte ce are. Observa in jur si gandeste.

| WhatheWow explică (pentru Ramona_Covaci_1979):

Si adevar grait-ai nu minciuna
Caci toti traim o stare evidenta,
Iti intra-n ochi chiar si sub clar de Luna,
Invaluita in vopsea fosforescenta,
Reliefata omului amprenta.
E trist Pamintul si-n dureri tacute
Inca ne-accepta ca ai sai copii,
Noi insa lacomi si cu ginduri scurte,
Uitam a-l respecta si a-l iubii.
Oare-i atit de greu sa cautam o cale,
Un echilibru intre noi si el
Sau ignoranti si fara remuscare,
Continuam aceasta exploatare
Pina cind ranile-i ajung fatale
Iar noi, doar o amprenta-n relief,
Fara substanta, forma sau model!