| SecretColors a întrebat:

Credeti ca dupa ce faci un test iq trebuie neaparat sa confirmi si varsta sau e totul de "colo pana colo"? Stiu un test iq dupa internet se numeste "Raven" si dupa ce termini testul iti pune sa introduci varsta credeti ca varsta are vreo semnificatie?

5 răspunsuri:
| suffarstar a răspuns:

Nu fa prostia asta. sunt niste tepari. Daca vrei teste psihologice, intra aici, sunt free : http://www.psihoteste.ro/wp/?cat=9
Vezi ca sunt de mai multe categorii, de inteligenta, abilitati, personalitate etc, te descurci tu.

| Macryna a răspuns:

Nu confirma nimic mai ales nr-ul de telefon netu-i plin de tampeni cine stie ce ti se va intampla cu telefonul

| bula2014 a răspuns:

O sa iti ceara si un numar de telefon si sa confirmi prin telefon rezultatul testului

| C8 a răspuns:

Evident ca conteaza varsta... Un copil de 10 ani care raspunde corect la doar un sfert din intrebari are un IQ mai mare decat un adult de 30-40 de ani care raspunde corect tot la un sfert din intrebari...

| SecretColors explică (pentru C8):

Aha eram nelamurit care e treaba cu varsta insfarsit un raspuns mai bun. ceilanti utilizatori mai de sus au inteles gresit ce voiam sa intreb.