| DorelSudoru a întrebat:

Credeti ca este posibil sa iti vinzi sufletul? Deci ce vreau de la voi:
1: pare.ea voastra
2. daca stiti cum se face
3. fara raspunsuri de genul: "esti nebun; lasa-ne"

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Daca vrei sa vezi un om cu sufletul pierdut, cauta un satanist. Am auzit cindva o marturie din partea unei femei care si-a vindut sufletul. La un moment dat, Diavolul i-a cerut sa se sinucida, si doar faptul ca un grup de credinciosi s-a rugat pentru ea, a ajutat-o sa scape, caci era ca legata, simtea ca nu mai are putere de decizie si ca trebuia neaparat sa o faca (sa se sinucida)
2) De facut e simplu: spune-i Diavolului sa iti dea tot ce vrei, iar tu ii dai in schimb sufletul. El iti va da din tot ce vrei, insa tu nu vei mai fi tu insati, el va face ce va vrea din tine. Nu e greu sa intri in chestia asta, insa e foarte greu sa iesi de acolo, pentru ca pe ce a pus diavolul mina, nu mai are scapare. Deci, nu e de dorit sa ajungi acolo!
3) Nu esti nebun, eu am vazut si auzit in viata mea lucruri teribile cu privire la acest subiect, si cred ca acest lucru e posibil.

| crissangel a răspuns (pentru cristi202):

Salut,
Dar cum poti sa-i spui adica ii scrii pe ceva sau stai pe scaun si ii spui ca imi dau sufletul lui? Te rog raspunde!

| CristinaAlexandrinaa a răspuns (pentru cristi202):

Nu vreau sa fiu nepoliticoasa sau ceva de genul asta, dar esti un om incuiat. La naiba cu tine si cu ceea ce ai tu impotriva " satanistilor ". WTF? UITA TE BINE LA " CRESTINII " AIA AI TAI CARE MANANCA RAHAT. Nu esti crestin daca te rogi si cand vezi un caine pe strada ii spui " mars " si in special daca nu ii accepti pe cei din jur. Si WTF? Nu asa iti vinzi sufletul. E gresit ceea ce spui!

| cristi202 a răspuns (pentru crissangel):

Poti sa o faci cum vrei, diavolul abia asteapta. Daca vede un pic de dorinta, s-ar putea sa reusesti. Insa nu te vei bucura prea mult timp de asta, in decurs de saptamini sau luni vei realiza ca ai luat cea mai proasta decizie din viata. Pentru ca nu vei mai fi libera sa faci tot ce ai vrea. Diavolul te leaga. Poti face un tirg cu el, sa ii ceri sa iti dea ceva, ca tu sa ii dai in schimb sufletul. Iti va da, dar vei pierde nespus mai mult mai apoi, vorba cuiva, daca ii dai un deget, el iti ia toata mina. Cei mai multi adepti ai satanismului cred ca ii dau doar o particica, pe care ei o vor, dar diavolul ia totul. Asta inseamna ca iti vei pierde in timp pacea interioara, bucuria de a trai, poti ajunge la probleme de natura mentala sau psihica, si, ca multi altii care si-au vindut sufletul diavolului, poti ajunge sa te sinucizi. Crezi ca merita sa ajungi acolo doar pentru niste bani, sau pentru sufletul de care iti place si care nu te baga in seama, sau pentru cine stie ce oportunitati in viata? Statistic vorbind, sansele sunt mari, tot ce am zis aici e bazat pe experienta ce au avut-o multi oameni in legatura cu diavolul. Deci, ai grija! Biblia spune atit de frumos: "Pazeste-ti inima mai mult decat orice, caci din ea ies izvoarele vietii!"

| IoanBoesan a răspuns (pentru cristi202):

Daca am făcut ritualul de vânzare suflet la diavol și am semnat contractul de vânzare suflet cu sângele meu mai fac ceva sau aștept întâlnirea cu diavolul

| IoanBoesan a răspuns (pentru crissangel):

Am scris contractul de vânzare suflet la diavol pe bani și am străpuns degetul și cu sângele meu am semnat contractul

| IoanBoesan a răspuns (pentru CristinaAlexandrinaa):

Am făcut ritualul de vânzare suflet la diavol la ora 24

55 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Da se vinde, uite @hargiog intra in somaj tehnic si ca sa nu stea degeaba are o taraba unde vande sufletele celor care nu lasa puterea actula sa-si faca treaba. Pe al meu deja la vandut si si-a luat bicicleta sa o concureze pe "Mita biciclista" din Bucuresti plecata de mult in lumea celor drepti.

| Vizitiul a răspuns:

Eu mi l-as vinde, dar n-am cui prietene. Omul poate sa-si vanda doar trupul, atat.

| AvalohAlyn a răspuns:

Bineinteles.Omul isi vinde sufletul placerilor trupesti, averii, petrecerilor, anturajului, lucrurilor materiale etc.Asta este un exemplu.

| cristi202 a răspuns:

Parkour:
Sper ca a fost doar o gluma ceea ce ai zis. Eu insa nici in gluma nu as lua lucrurile astea. Daca cineva te vrea distrus efectiv, atunci cu siguranta acela e Diavolul, si uneori chiar si daca este luat in gluma, el poate actiona. Sper sa nu o fi facut, insa daca ai fi facut-o, stai linistit, nu observi nimic acum imediat, ci de acum incolo vei vedea ca toate iti vor merge ca pe roate, ca ti se vor realiza visuri care nu erau posibile de realizat, ca primesti aproape tot ce vrei. Vei fi extrem de multumit de viata ta, insa in sufletul tau tot mai mult vei observa ca se intimpla ceva ciudat, ca capacitatea de a lua decizii va fi tot mai mult atrofiata, ca nu vei mai putea face tot ce vrei (te vei simti ca legat), vei avea parte de frici inexplicabile, ginduri de sinucidere, si tot tacimul ce tine de boli psihice mai mult decit de un psihic normal. Eu nu as lua lucrurile astea nici in gluma. Am vazut prea multe lucruri oribile in acest sens incit sa imi permit sa glumesc.

| danut a răspuns:

1big grina, sigur ca se poate.
2big grina, stiu cum se face.
3:Ok.

| Angel0 a răspuns:

Are si diavolul mandria lui.Nu cumpara orice.

| Angel0 a răspuns:

Diavolul nu este interesat sa cumpere suflete de atei.
Ele sint deja ale lui.

| DorelSudoru explică:

Nu ma refeream la figurat ma refer la propiu (adica sa til vinzi la un dracu)

| DorelSudoru explică:

Cristi202 am urlat prin casa vreau sa-mi vand sufletu da-mi bani si tot cemi doresc drace si nu s-a intamplat nimiclaughing Acum serios mersi de raspuns esti aproape singurul care nu a facut caterinca si a raspuns exact la subiect.

| GyeBaek a răspuns:

Jura loialitate satanei si zi cate lepeze hristos.

| Sconcsiş a răspuns:

Da. Exact asta a vrut sa faca Smiley.

"Mi-as fi vandut si sufletul
Pentru o femeie cum esti tu
Dar in lipsa mea
Tu mi l-ai amanetat deja"

Diabolic, nu?

| muzicalBoX a răspuns:

Da aici sunt doua teorii diferite.
1. Daca esti ateu e inposibil sa vinzii cea ce nu exista cuiva imaginar
2. Daca esti fanatic si crezii exzagerat de mult in chestilea astea til potii vinde.(bine inteles asa crede mintea ta de fapt actioneizii sub impreasia ca sufletul numai e al tau )3.Se vinde foarte simplu te duciu si postezii un anunt pe Okaziilaughing

| ΞJustΞмэΞ a răspuns:

1) da.foarte posibil daca esti satanist si chiar crezi in Satana/Satan(whatever.)

2) din cate am citit in "Faust" trebuie sa faci cateva pentagrame, iei o foaie, te tai pe undeva, inmoi penita in propriu-ti sange si "semnezi" pactul cu Diavolul.adica si-a vandut sufletul nu stiu pentru ce.Chimist nebun de la inceputul sec. XX...

3) deloc nebun.chiar apreciez intrebarile astea sangeroase devil

| Giovanna a răspuns:

1.eu cred ca este posibil. Se spune de multi oameni ca si-au vandut sufletul diavolului, exista un motiv pentru care se vorbeste asa, ma gandesc ca sintagma "sa iti vinzi sufletul" se refera mai mult la forte malefice, D-zeu nu cred ca ar vrea sa cumpere vreun suflet ci doar sa il determine sa aleaga calea dreapta (nu sunt teolog dar ma duc dupa logica si cred in D-zeu).
2. Vanzarea sufletului nu se realizeaza in targ sau cu vreun contract ci prin fapte, sunt persoane care aleg sa venereze forte malefice, asadar se realizeaza prin fapte, venerezi forte malefice pentru a obtine un castig sau doar pentru faptul ca ai un suflet negru si iti place sa faci rau. In principiu, vanzarea sufletului ar presupune magie neagra in care fie faci rau cuiva, fie incerci sa obtii un castig (de ex. faza cu oul de gaina neagra pentru castig material). Eu consider ca vanzarea sufletului se mai poate realiza prin pacate de moarte: uciderea unui om, a parintilor, pruncucidere, se spune ca persoanele respective nici macar nu mai au voie sa intre in biserica dupa aceea, presupun ca asta inseamna vanzarea sufletului. Depinde ce faci pentru a-ti vinde sufletul pentru ca trebuie sa fii dispus sa accepti consecintele si sa platesti la un moment dat pentru asta, unele suflete sunt definitiv castigate de fortele nefaste in timp ce altele, daca se caiesc la timp mai au cale de intoarcere. Asadar, exista cel putin doua moduri de a-ti vinde sufletul: 1. pentru un castig material venerezi forte necurate sau pur si simplu le venerezi pentru a face rau cuiva-asta atrage doar o pedeapsa divina si 2. prin fapte, faci rau aproapelui (mai ales ucidere) ceea ce atrage pe lnga pedeapsa divina si una judiciara. Asta e parerea mea, sper ca te-am lamurit cat de cat big grin

| Giovanna a răspuns:

Cristi a raspuns aproape singurul, loool, ti-am raspuns prima, am raspuns foarte la obiect si cu exemple (tocmai iti spuneam de oul de la gaina neagra! pentru bani) daca vorbesti tu prin casa de unul singur nu cred ca faci mare branza, sunt persoane care fac magie neagra, invoca fortele malefice, nu iti indic sa mergi la aceste persoane dar daca tii neaparat... poti incerca, daca iti e totuna cum vei fi dupa aceea, gandeste-te ca s-ar putea sa nu existe cale de intoarcere, iadul poate fi gasit si pe pamant prin boli necrutatoare si oribile sad asa ca, nu fii sigur ca vei plati dupa moarte sau peste foarte mult timp!

| Giovanna a răspuns:

Daca vrei povesti reale de groaza, trebuia sa spui asa ca si eu am vazut multe babe care puneau flori de plastic prin casa si ziceau ca noaptea vine incornoratul si se joaca cu ele, ca ele il cheama sa le ajute si se "joaca" cu el, e real ce iti povestesc, sunt femei care se ocupa cu magie neagra. Primul raspuns a fost si din prisma dreptului canonic... da vad ca putini inteleg. Daca vrei ceva mai supranatural, poti consulta carti de specialitate sau dai un search pe google, e terifiant ce poti gasi.

| 10011993 a răspuns:

A-ti vinde sufletul se poate doar la figurat...atnci cand stai cu cineva pentru bani!winking:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. se poate dar nu te invat cum fiindca te cred in stare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi-am "vandut" sufletul pe un site, tocmai pentru a protesta simbolic impotriva celor ce cred asemenea tampenii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diavolul ca si Dumnezeu sunt doua concepte nici de cum entitati reale capibile de a face rau sau bine. Sunt concepte create de om pentru a justifica unele lucruri care acum se explica foarte usor dar in trecut (inchizitie, cruciade etc.) lumea era mult mai inchisa ca sa nu zic stupida si needucata si nu era capabila sa isi explice propiile temeri sau satisfactii, asa ca au creat religii demoni ingeri sfinti si locuri rai/iad. parkour010 daca vrei sa iti vinzi sufletul "Diavolului" fa-o fiind malefic, lipsit de scrupule, razbunator, mincinos, agresiv, marsav, avar si manipulativ. Dar atentie, trebuie sa fii extrem de inteligent implicit pentru a face aceste lucruri pentru a nu fi luat de oameni pe post de cretin/a teribilista/a. Eu sunt ai putea spune "satanist", imi place sa inspir teama, sa provoc suferinta mai ales spirituala nu fizica pentru ca nu sunt violent. Am facut si voi face mult rau, asta imi da satisfactie si ma face sa cresc din ce in ce mai mult. Consecinte nu au existat, viata mea este una extreordinara, sunt student la biologie anul 2, am o prietena extraordinara care imi satisface toate dorintele sexuale indiferent de natura lor, si de asemenea imi e alaturi sufleteste si ma ajuta in tot ce fac. Nu cred in perversiune, nimic nu e pervers, retine "omul este un animal diferit de celelalte animale numai prin faptul ca este cel mai necrutator si malefic". Fa cea ce vrei, fi cea ce vrei, nu exista magie neagra, alba, rosie, roz bombon etc laughing, existi doar tu si capacitatea ta de a distruge sau de a crea. Fi la carma propiului destin, fa cea ce vrei si vei dainuii pana cand vei murii in satisfactie si placere. Nu privi cu ochi seriosi biserica si peudo-discipolii ei. Aceasta este doar o institutie creata la baza unui interes : Manipularea omului. Nu te lasa manipulat/a si frange orice adversar sau situatie ce sta in calea fericirii tale. Iar in cea ce te priveste pe tine cristi202, te anunt ca ai un dusman deja EU. Esti retardat si indoctrinat pana in absolut, esti un cretini ce crede frenetic in minciuni. Roagate la Dumnezeul tau sa nu imi iesi in cale happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uni oameni sunt bazati
chiar daca vor Satana nu-i primeste laughing)
cocalatiiiiiiiiii
manelisti tongue
prea prosti pacai si vad da-mi masina si gagica laughing)rolling on the floor)

| Overom a răspuns:

E putin infricosator si ciudat ce am citit la postarea ta. hmm dar sunt unii oameni care au cauza reale nu pentru bani nu pentru averi...cum ar fi in cazul meu mama are cancer ultima faza as face orice sa o scap si chiar mi-as vinde sufletul pentru sanatatea mame-i mele dar mi-e chestia cu sangele oglinda taierea imi da o teama imensa si nu as putea sa o fac iar in al 2-lea rand mi se pare prostesc nu stiu de ce, in cauza in mare imi e frica sa incerc asa ceva serios

| pNc69 a răspuns:

Ma iti zic eu da sper sa nu fi chiar asa de prost sa iti vinzi sufletul...
1) Te tai la vena unpic ca sa iti curga sange si cand vezi ca sangele se inegreste iei o doza de bere si pui berea pe unde te-ai taiat
2) Pe la ora 12:30 noapte mergi in fata oglinzi si spui ii juri loialitate si spui ca te lepazi de Hristos
3) Stai jumate te ora in fata oglinzi si dupe ce ai stat o sa te sinti unpic ametit
4) Te pui in pat si te culci si o sa visezi tu apoi numa lucruri de-alui satana si daca o saptamana tot te visezi cu satana inseamna si tiai vandut sufletul satanei
5) Dupa saptana care a trecut o sa il vezi pe umarul drept mi se pare sau pe cel stang nu mai stiu

| junkistul a răspuns:

1 da se poate
2 stiu cum se face dar nu iti zic eu chiar l-am vazut avea corne coada lunga limba scosa si copite
3 nu esti nebun eu eram dopat cand l-am vazut

| nnesuferitu a răspuns:

Este posibil să-l vinzi...și eu am vrut să-l vând, problema e că sufletul tău trebuie să fie bun de ceva. Eu nu-l pot vinde pentru că deja e mort, e plictisit și vai morții lui.
Plus de asta, mulți oameni au sufletul vândut fără să-și dea seama, poate chiar și tu.
Dacă ești indiferent, ai fi în stare să calci pe cadavre pentru interesul tău, dacă nu-ți pasă de necazul apropiaților sau chiar te bucură, dacă îți dorești bani cu orice preț, dacă l-ai respins pe Dumnezeu sau dacă te-ai gândit de mai multe ori că ar fi mai bine să-ți vinzi sufletul pentru bani, faimă sau putere, poți să zici că deja e pe jumătate vândut. Deja Sătănel a pus labele pe tine și te manipulează până, în sfârșit vei semna cu sânge.

Dar să știi că dacă îți vinzi sufletul nu o să te bucuri prea mult de ce obții. Adică îl vinzi, Sătănel îți dă ce vrei ca prin minune și apoi te va pune să te sinucizi peste 2 ani.
Acum, te poți duce la un grup de sataniști sau accesezi bucurialusatan pe net și spui acolo ce vrei, ei te vor învăța și tu vei avea ce vrei timp de câteva zile happy

| leader a răspuns:

E o prostie sa zici asta : cred decat in diavol... Inconstient sti ca daca diavolul exista atunci este si Dumnezeu acolo. diavolul iti da foarte repede ceea ce vrei. Dumnezeu mai greu. Dar iti da. Pt ca ti vrea fericirea. Si daca tu esti fericit cu multi bani. Atunci iti va da.

| EttO a răspuns:

Sfat de inceput : Predecesorii mei au nevoie urgent de unguent de denivelat creierul (unii)

1. E treaba ta, gen...
2. Rascruce de drumuri (intersectie), cutie cu poza ta si cateva chestii ca la politie (adn - fir de par, unghii, etc), pe care o ingropi in centru, 3 dimineata (atunci a murit Iisus - se banuieste), astepti happy
3. Cine e sanatos?

Sfat : Totul o sa fie la modul pasiv happy trebuie sa fii destul de inteligent ca sa il inchizi cu dorinta, si sa nu o poata sa o coteasca. Adica daca tu ceri putere (materiala, influenta, etc.) el iti ofera putere fizica. Ceva de genul. Practic, citind un filozof... "ai grija sa nu iei m**e"

PS. Si tot am fost mai inteligent decat vandutul la figurat.

| EttO a răspuns:

@daniela
Draga Daniela, nu e din "Supernatural", e chiar din biblia aia satanista smug. Si nu m-am uitat la prea multe filme, m-am interesat, pentru ca la fel ca si tine, eram curios. Si din moment ce iti dai cu parerea, te-ai gandit ca poate pentru ca "erai doar curioasa", nu a mers? thinking Zic si eu asa...
Fiecare e liber sa incerce, atata timp cat isi doreste asta, si nu vede un serial, si simte nevoia.

| Kamaaa a răspuns:

Fii atent! Stiu ca intrebarile tale sunt vechi nici nu stiu daca le-ai citit dar as vrea sa primesc o funda in caz ca ai facut-o!
Nu esti singurul pe care il tenteaza lucrurile astea.
PASUL1 : E nevoie de o pentagrama in jurul tau te documentezi tu tot dupa internet.
PASUL2 : SA RENUNTI LA CREDINTA si sa il invoci.
TREBUIE SA ITI DORESTI ASTA DIN TOT SUFLETUL CUM O FAC SI EU insa eu nu o voi pune in aplicar pentru ca viata asta e scurta si cea de dincolo e pentru totdeauna asa ca nu face acest schimb. Roaga-te la Dumnezeu si lucreaza pentru a-ti face un rost DACA ACCEPTI PACTUL CU DIAVOLUL NU O SA FII DECAT 100 DE ANI CARE TREC REPEDE CINEVA, IAR APOI O SA ARZI! gandeste-te bine la asta iar apoi pune in aplicare, habar n-ai cat ma tenteaza insa ma gandesc la consecinte.