| anonim_4396 a întrebat:

Nu vreau pareri de la atei.Si nici sa aud pe altii ca-s nebuna laughing
Deci vreau doar sa stiu ce inseamna pentru voi "sa-ti vinzi sufletul", daca voi ati facut un ritual,(ritual in general) si cum a fost experienta.Practica pentru asta si teoria.Tot ce stiti despre asta si cum vad "satanismul" unii dintre voi.Nu vreau pareri de copii prosti.E un subiect serios.
Stiu destul de multe despre toate astea.Religie,demonologie,satanism,crestinism etc.
Parerea voastra, dau funda. ^_^

18 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

Nu merge cu niciun ritual. N-ai auzit? tocmai.ro face cinste cu transportul laughing)

| danay72 a răspuns:

Este foarte periculos sa intri in legatura directa cu demonii, pentru ca multi chiar au fost hartuiti de ei.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Sa faci si legaminte, dar in sensul ca iti legi traiul doar de teluric si nu te gandesti ca sufletul nu este materie, el are nevoie de alta mancare, de rugaciune adica

| Liviu a răspuns:

Da-mi adresa ta de mes si te lamuresc eu despre satana, pactul cu diavolu si multe multe altele happyUnele lucruri nu trebuie sa le afle toti copilasi, poate vor ajunge la spitalu 9 happy Daca esti interesata, cauta-ma pe privat.Si vei avea o discutie cum nu ai mai avut happy

| Alcyon a răspuns:

Terminati mai copii cu prostiile astea.

| Miauti a răspuns:

Ai picat bacul si vrei sa-l chemi pe Dracu sa te ajute? laughing)

deocamdata nu stim ce inseamna un ritual, poate sa fie si ritualul de a te scula dimineata. Orice fel de re; igie ai practica, toate iti dau informatii. Problema este cum asezi informatiile si care sant adevarate.

Experienta am avut, nu a fost satanista! si pot spune doar ca si a facut aparitia...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar fi fost ceva daca stiai cum sa-ti descoperi sufletul.
Citind postarea ta mi-am dat seama ca esti departe de a-l fi gasit.
Acum ai vrea sa-l vinzi. rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu doar despre unul care a scris o hartie si a semnat-o cu sangele lui, dupa care a uitat de ea.cand s-a marit au inceput in viata lui niste manifestari ciudate, neplacute, si si-a adus aminte de ce a facut.40 de zile a stat in biserica si preotul a citit rugaciuni pana cand hartia aia ingalbenita de vreme, a cazut de undeva de sus, si au ars-o.e o consemnare cumva intr-o manastire de la noi mai de demult.

| BlackSulphur a răspuns:

"Deci vreau doar sa stiu ce inseamna pentru voi "sa-ti vinzi sufletul" [...]
Stiu destul de multe despre toate astea.Religie,demonologie,satanism,crestinism etc."

Pardon? Numai eu vad ceva aiurea aici?
Nu, fatuca, nimeni nu isi vinde sufletul; nimeni nu da doi bani pe sufletul tau. Vorba aia, mai sunt +7 miliarde pe pamantul asta, deci...

| AnnaaaMaria a răspuns:

Cauta pe youtube marturii ale oamenilor care au facut asta. Vazusem un clipulet cu un tanar care a vrut sa faca asta doar din curiozitate si a simtit o mana rece pe corp, nu mai vedea nimic si a ajuns sa isi omoare familia, in acest fel aducandu-i jertfa celui caruia si-a vandut sufletul

| HowdidIgethere a răspuns:

Mai intai vinde ce poti sa produci. Poate castraveti la piata. dar nu cred ca poti sa produci nici de astia.

| digital7shady a răspuns:

Nu poti alege cine sa-ti raspunda la intrebari. In plus, la oirigini toti suntem atei, doar ca unii nu o stiu, cred in povesti de adormit oamenii prosti.
Oricum, am auzit de o poveste odata. Trebuie sa mergi la oglinda la ora 3:45, pe intuneric si sa iti dai foc la par, apoi sa te privesti in oglinda pana arde. Dupa ce iesi din spital vei primi lunar intre 500 si 1000 de lei, dupa ce iti iei documentul care atesta ca ai un retard mental extrem de grav.

| Nicky29 a răspuns:

Sa-ti vinzi sufletul societatii sau diavolului? Ce vrei sa obtii daca il vinzi, si ce esti dispusa sa pierzi dupa ce l-ai vandut. Practic raportat la societate multi isi vand sufletul zi de zi deoarece vor placere dar apoi regretrand platesc cu durere.De exemplu tatii care isi violeaza ficele, patronii care nu isi platesc in intregime anagajatii, paratintii care isi abandoneaza copii.Nu stiu daca intelegi ce vreau sa iti spun dar toti acesti oameni cauta fericire pe moment. Tatal se bucura de placeri carnale, patronii de bani iar parintii vor libertate, toti acestea platesc in fata lu' Dumnzeu mai devreme sau mai tarziu. Daca vrei sa iti vinzi sufletul diavolului trebuie sa stii pentru ce vrei sa o faci si ce vrei sa obtii dar sa stii ca daca o faci te va atrage la el mai repede decat te astepti, caci nimic nu e gratis happy. Si daca vrei sa stii cum vad satanismul il vad ca pe o alta religie si ce isi aleg acei oameni sa faca, oricum am inteles ca satanismul nu este chiar cum e promovat la televizor.

| DeusCorrupti a răspuns:

Daca ai fi fost satanist adevarat, nu ai fi cerut parerea pe TPU.
Sunt ateu si mi-am exprimat parerea.

| mephistto a răspuns:

Da eu stiu cum. Daca te intereseaza trimite mi un mesaj in privat:*

| DannyGeo a răspuns:

Cat de mult vrei sa stii? Iti pot zice pana la cel mai mic detaliu al ocultismului, studiindul de cand aveam vreo 10 ani.
Expresia "sa iti vinzi sufletul" este destul de eronata. Daca tot sti atat de multe despre satanism ar fi trebuit sa stii ca adunci cand inchei acel contract cu Satan, acel ritual de initiere, tu nu faci decat sa treci la alta religie, cea care crede in Satan.
Cum vad eu satanismul? Ca pe o alta religie, numa' ca o vad ca pe o religie in care zeul si entitatile lui de nadejde iti comunica deschis si te ajuta. Unii spun chiar ca Iadul lui Satan nu este asa rau precum pare, spun ca Iadul crestinesc este doar o mica parte care a fost arata unor oameni de ingeri in timp ce au fost in moarte clinica.
Daca vrei neaparat sa stii mai multe despre acest ritual de initiere si mai multe despre satanism sau ocultism, te pot ajuta bucuros. Si ca sa sterg orice impresie cum ca as fi satanist, toate informatiile sunt de la niste prieteni care sunt destul de adanc initiati in asta.

| SebestyenDanut a răspuns (pentru DannyGeo):

Salut as vrea să mă ajuți și pe mine

| Amalia4 a răspuns:

Daca ai stii atat de multe de satanism nu ai pune intrebarea asta aici stiind ca vei primi raspunsuri negative; intrebi asta ca sa te dai mare? Daca citesti atat de multe despre satanism ar trebui sa stii deja ca nu exista " vanzare a sufletului ". Daca vrei sa fii cu adevarat satanista\luciferiana nu mai privi satanismul din conceptia crestinilor. si sa nu crezi ca " vanzandu-ti " sufletul ai se primesti ceva. nimic nu se realizeaza peste noapte