| LucaAdina a întrebat:

Ce credeti ca e cel mai posibil sa pice la romana la subiectul al III-lea la simulare clasa a11a? Vreau sa stiu pe ce sa ma axez mai mult. Diriginta ne-a spus ca este foarte posibil sa pice comedia. Nu vreau raspunsuri de genul "ar putea pica orice, invata tot".laughing)

Răspuns Câştigător
| AnaQ a răspuns:

Învață ce ți-a zis diriga. Acum sincer chiar ar putea fi orice, pentru că nici o data nu știi la ce sa te aștepți când vine vorba de un examen. Cel mai bine e sa te axezi pe cat mai multe opere sa fii sigura că știi ceva, părerea mea. Nu ai de unde știi 100% chiar dacă îți dai cu părerea
ce va fi exact la subiectul al III - lea.

| LucaAdina explică (pentru AnaQ):

Da, dar ai putea spune ce e mai putin probabil sa pice. de exemplu Dacia Literara, cred ca si traditionalismul. la fel si nuvela e putin probabil, pentru ca a picat anul trecut la simulare, dar oricum o sa trec peste ele, ca sa mi fac o idee... nuvela cred ca o sa incerc sa o invat, insa traditionalismul si Dacia Literara, nu prea cred ca are rost. Acum serios, a picat vreodata Dacia Literara la simulare sau la bac vreodata?

| AnaQ a răspuns (pentru LucaAdina):

Da, a picat în urma cu câțiva ani Dacia literara la bacalaureat. Probabil sa vă de-a comedia, acum depinde, eu îmi aduc aminte că am învățat romanul și ne-a dat nuvela, deci se poate orice. Tu trebuie sa fii pregătita pentru orice, chiar daca este o simplă similare, te pregătește pentru bacalaureat, acum îți testezi cunoștințele.