| SaveTheNature a întrebat:

Credeti ca exista ceva mai de pret decat Libertatea?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O dictatura geniala.

10 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Da, două chiar: Păpica și viața.
Dacă ești mort - n-ai cum să fii liber.
Dacă ești viu și încă nu ești liber, nu-i nimic, ai posibilitatea de a lupta pentru a atinge libertatea.
Însă nu poți face asta dacă n-ai păpică. (vezi piramida lui Maslow)

Salutare.

| shadovv a răspuns:

Ideea e ca din punct de vedere uman nu poti pune pret pe libertate. De ce? Pentru ca toata lumea o are! E intiparita in principiul fizic de functionare a universului. Tot ce putem face e sa multumim Domnului pentru ea.

| Inferno a răspuns:

Aparenta libertatii este pentru unii oameni la fel de importanta ca si libertatea, dar pentru mine nu.

| whatevernvm a răspuns:

Viata.
Se completeaza: Daca nu traiesti, nu esti liber, si daca nu esti liber, practic nu traiesti.

| WhatheWow a răspuns:

Sa te eliberezi de Libertate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mâncarea nene. Te piși pe ea de libertate dacă nu ai ce mânca, ba chiar ți-ai dori să fi închis dacă ți se oferă hrană, apa și cazare în celulă.

| iKronstadt a răspuns:

Respectul si loialitatea!

| Axz_axn_1978 a răspuns:

Nu

| LeonardoDiCapra a răspuns:

Da! Dumnezeu si Credinta in EL.

stiu cum suna... laughing white death » Moartea Alba este credincios? :O.
dar sunt.nu sunt prefacut ca unii care se dau marii pacatosi si satanici, dar se duc la biserica in fiecare Duminica.

SI SINCERITATEA, SI BUNUL SIMT, sunt cam la acelasi nevel cu libertatea :X

| yourFanta a răspuns:

Iubirea si Prietenia