| Theo94 a întrebat:

Credeti ca exista in prezent tehnologie inutila?

13 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, a producerii obiectelor de la sex shop.

| T0T a răspuns (pentru sadrian46):

Ah, dar ce utilă e...Sau e strategia aia prin care demonstrezi chestiuni prin negarea lor cu alte chestiuni evident false?

| sadrian46 a răspuns (pentru T0T):

A fost o ironie.

| mastadont a răspuns:

Nu prea cred. Capitalismul face practic imposibil ca un asemenea fel de tehnologie să existe. Dacă s-ar crea ceva inutil nu ar fi cumpărat de nimeni și ar dispărea în scurt timp de pe piață.

| NotNamed a răspuns:

Nu.mi vine niciuna in minte

| Zuzu1991 a răspuns (pentru NotNamed):

ORICE tehnologie depasita devine "inutila"
de ex. un calculator cu MS-DOS si care nu poate mai mult, e total inutil in ziua de azi, ca sa nu mai vorbim de unul cu banda, sau mai rau cu, cartele perforate

cred ca am demonstrat negru pe alb ca exista tehnologie inutila

insa, daca vrei sa spui tehnologie la zi (cel care a intrebat) de asemenea exista, cel mai mare si mai tare exemplu din istoria tehnologiei e firma de ULTIMUL RAHAT Kodak, care pe vremea pozelor pe film a fost mama lor si care a inventat prima oara camera foto digitala, dupa care au decis sa ingroape tehnologia, ca, cativa ani sa mai vanda film, iar acum trebuie sa cauti pe google ca sa vezi ce a fost Kodak, ca tinerii nu au auzit de ei, asa de amarati au devenit!

| NotNamed a răspuns (pentru Zuzu1991):

Ai dreptate in ce spui, nu m.am gandit la tehnologiile care erau in floare acum cateva decade si posibil sa mai fie in folosință din cateva motive. M.a gandeam la ceva din prezent, la tehnologii pe domeni si nu mi.a venit nimic in minte. N.am stat nici mult sa gandesc cei drept.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru NotNamed):

winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu cât exista mai multa tehnogie, logic ca este si tot mai multă tehnologie inutila.

| badpanda a răspuns:

Jocurile de pe telefon de exemplu.

| DenqOO a răspuns:

Nu ca CRED ca exista.
Ci chiar exista si foarte multa