| stef112 a întrebat:

Credeti ca exista si alte forme de viata pe alte planete ale galaxiilor? Credeti in extraterestrii?

20 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Da, eu cred ca mai sunt, nu doar in galaxie dar in intreg universul. Nu uita ca sunt sute de miliarde de galaxii, fiecare cu sute de miliarde de stele si planete. E 99, 9999999999% sigur ca mai exista viata. Ar fi practic imposibil sa fi aparut doar pe o singura planeta viata. Atunci chiar am fi o anomalie.

| NemNUZ a răspuns:

Extraterestri sunt precum contul meu din banca din Elvetia. Adica nu exista happy

| stef112 explică (pentru sublime89):

Nu exista anomalii..Si eu sunt convins ca ei exista si ca au avut o influenta asupra noastra.Nu se poate sa evoluam fara un ajutor din partea civa.din patrupede am devenit bipede creierul s-a dezvoltat..Parul a disparut etc.

| ahmet6 a răspuns:

Eu cred ca exista, ar trebui din milioane de galaxi sa fim noi singuri?! eu zic ca exista, unde nimeni nustie, dar este posibil ca iei sa stie de noi...

| taken a răspuns:

S-ar putea sa existe viata pe alte planete dar nu cred ca exista fiinte inteligente.

NOname
| NOname a răspuns:

Da, probabilitatea matematică existenţei vieţii şi pe alte planete este astronomică.

| Exilee a răspuns:

Extraterestrii? Nu cred in asa ceva.

"credeti in alte forme de viata?" "Alte forme de viata" cum vrei sa le numesti tu exista cu siguranta pe fiecxare planeta. De exemplu, sunt sigur ca exista si pe alte planete, in miliardele de galaxii, apa care este indispensabila vietii.
La fel, in apa se gasesc si forme de viata gen protozoare.

| sublime89 a răspuns (pentru stef112):

Gresesti aici. Evolutia nu are nevoie de interventia extraterestrilor. Ce zici de balene? Ele au ca stramosi niste patrupede terestre, care in cateva miloane de ani au evoluat in balenele pe care le vedem azi. Ar trebui sa zicem ca si in cazul lor au intervenit extraterestri? Pentru ca o evolutie mai semnificativa de atat e greu sa gasim.

| MMihai a răspuns:

Credeti ca exista si alte forme de viata pe alte planete ale galaxiilor?==Da
Credeti in extraterestrii?==Cred că există și viață, și în afara planetei Terra.

| onasis1961 a răspuns:

Mai mult ca sigur exista asa ceva! Cat de curand vom fi anuntati ca in nu stiu e perioada am fost vizitati.

| Hombre a răspuns:

Da, la un numar de 100 000 000 000 000 000 000 000... de planete trebuie sa fie si viata.

| tpuforyou a răspuns:

Da!

| Maxim96 a răspuns:

Nu cred in extrateresti.Dar o forma salbatica de viata de ce nu?

| Lizzu a răspuns:

Nu stiu.
Poate si extraterestri sunt inventati asa cum ar fi fost inventat si dumnezeu... pentru ce nu stiu.

Dar e posibil sa existe alte specii umanoide, de ce am fi noi singura?

| Rose123 a răspuns (pentru ahmet6):

Nimeni nu stie?
Eu cred ca da, ca se stie foarte bine, dar... publicului nu ii sunt dezvaluite asemenea secrete.

NOname
| NOname a răspuns (pentru Maxim96):

Orice formă de viaţă în afara Terrei este o formă de viaţă extraterestră - extraterestru.

| contαbαndonαt a răspuns:

Da, cred.Nu degeaba mi-am pus la profil poza pe care mi-am pus-o si nici ca n-am s-o mai schimbhappy.

| HueyFreeman a răspuns:

Este imposibil sa nu existe.

Răspuns utilizator avertizat