| Sory a întrebat:

Credeti ca exista viata pe alte planete? big grin

38 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Eu cred ca da.

regis
| regis a răspuns:

Subscriu la parerea lui leluc, cu completarea ca pamantenii sunt cam grandomani cand se cred unici.

| andreutz a răspuns:

Cu siguranta...problema e ca locuitorii respectivelor planete sunt prea avansati si civilizati, au un trai mult mai decent ca al nostru...si de asta nu se complica ei sa ne viziteze, ca sa nu isi strice ziua happy

RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

Pana in mometul de fata au fost descoperite (vizualizate) in jur de 200 de planete. Doar daca ar exista tehnologie sa calatoresti cu viteza luminii tot ar dura zeci sau sute de ani sa calatoresti sau sa trimiti semnale catre acele planete.
Si sa prezici viata asa de la distanta e ca si cum ai cauta acul in carul cu fan, un car mai mare decat planeta tongue
Sunt miliarde de miliarde de galaxii si cel mai probabil alte numere absolut fantastice de mari de plantete.
Macar statistic ar fi improbabil sa nu existe alte forme de viata acolo.

| kh1ss a răspuns:

Daca exista descopeream pana acum

| Ben. a răspuns:

Cu siguranta.nu stiu dc asta implica ceea ce noi numim inteligenta. dar viata, macar la nivel molecular, exista.

| leluc a răspuns:

Sper. Cum am mai spus, ar fi risipa de spatiu sa fim doar noi in univers.

| cotzobel a răspuns:

Cu siguranta...

| DenissaDeea a răspuns:

Este foarte posibil, dar inca nu santem prea avansati in tehnologie sa stim cu precizie, daca totusi pe alte planete exista viata...

| hugin a răspuns:

DA. Dar la fel de mult cred ca nu toti sunt mai avansati ca noi. Multi pot sa fie inca la inceputuri ( si inca mai sunt hrana pentru dinozaurii lor )

| Onutzu a răspuns:

Dupa parerea mea cred ca mai exista si alte forme de viata in univers.Pentru ca universul are o marime ce depaseste ori ce imaginatie ar fi imposibil sa fim singura forma de viata.

| ICanLoveYou a răspuns:

NU MAI EXISTA PENTRU CA PE ALTE PLANETE NU EXISTA OXIGEN. OXIGENUL ESTE FOARTE NECESAR VIETII.

| Micheille a răspuns:

Specialistii, au descoperit facand calatorii in spatiu, caci cele mai apropiate de mercur si venus 80% ca este viata si 20% ca nu este.Toti spun ca este o minciuna dar daca s-a fost pe planeta VENUS cea mai apropiata planeta de pamant.Mercur,cea mai apropiata planeta de soare, rezulta ca 5% populatie pe acea planeta 95% ca nu, de ce? fiindca aceasta planeta Mercur dupa cum am zis este foarte apropiata de soare, el fiind foarte incins, ar arde sa zic asa populatia pe acea planeta.In 2035(cred) ca va fi mai avansat, Basescu s-ar schimba(dar sunt sanse mici foarte mici)din rautate lui pura, si ar mai dona banii pentru cautarea sau descoperirea altor rase umane. Poate, ca pe Venus, sunt, sau poate, chiar alte rase umane, care difera de a noastra, daca doresti mai mult, contact:sweet2miha

| Elena0210 a răspuns:

Am fi egoisti sustinand k doar noi suntem "stapanii spatiului". In plus daca noi nu am crede asta ce sar face cei de la NASA?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da eu cred ca este viata pe alte planete.pamantul este ca un ac aruncat an mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da la cat spatiu este in universu asta si alte universe...inchipuieti cel mai mare nr pe care l-ai vazut, acum tripleaza-l, mai adauga niste zerouri pana ti se face rau si inmulteste-l cu 5. atatia ani lumina sunt in tot spatiul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da poate chiar in sistemul solar vecin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta viata imbraca forme care se adapteaza chiar si la conditii imposibile pentru oameni, deci in mod sigur universul este plin de viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca nu exista daca exista descopeream pana acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea cred asa ceva desi se vorbeste mult despre extraterestii dar parerea mea este ca sunt doar fantezii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Cred ca viata exista si pe alte planete, dar intr-o forma diferita decat a noastra happy. Si cum au spus si cei de jos, e imposibil sa fim singuri in Univers. Mai ales ca oamenii de stiinta au descoperit unele semne prin care se afirma faptul ca exista cel putin micro organisme in Univershappy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe luna sa gasit apa si viata tot este

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da exista. Americanii au un nou sistem prin care pot detecta alte vietati in spatiu. Ei au confirmat aparitia mai multor forme de viata pe marte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, da mai trebuie sa treaca vreo 2000 d ani ca sa putem dovedi acest lucru. in zilele noastre (2010) nu stim ce e afla pe luna, dar in univers. oricum bafta all.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dece nu ar exista.eu cred ca nu au antene si sut verzi chesti de asta ca in filme si pot fi mai putin dezbolatati tehnologic ca noi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pamantul se hraneste cu noiiiii?/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu sigur dar daca ar exista ar fi super

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca sunt fantevzii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

99, 9 % exista!