| DeadAlready a întrebat:

Credeti ca exista viata inteligenta in univers in afara de noi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-un univers infinit, sint o infinitate de posibilitati sa existe viata si o infinitate de posibilitati sa existe si inteligenta.

31 răspunsuri:
| explorer a răspuns:

Conform teoriei big bangului universul are un inceput si binenteles are si un sfarsit, deci universul nu este infinit.Pentru a exista viata inteligenta pe care o cunoastem noi, este nevoie de o planeta asemanatoare cu pamantul: sa fie stabilizata de un satelit, sa existe o planeta ca si jupiter, care aspira asteroizii, cometele, iar viata sa evolueze asemanator cu cea de pe pamant.
Nu cred ca omenirea va exista atat de mult incat sa poata intra in contact cu o civilizatie extraterestra.