| AvalohAlyn a întrebat:

Viața extraterestra inteligenta credeți că exista in Univers in afara de viață pe Terra?

12 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Da.

| Meme10Memu a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu exista viata biologica extraterestra. Cu cat cercetatorii belesc ochii mai departe prin telescoape vad lucruri infricosatoare: gauri negre care se bat cap in cap, stele care explodeaza, etc.

| Celcestietot a răspuns (pentru Meme10Memu):

Ei, dar cum sa nu existe happy? Incidentele de pe Pamant in care sunt implicati extraterestrii ce mai sunt?

| Meme10Memu a răspuns (pentru Celcestietot):

Sunt semnele prezise in Biblie. Acestea provin de la demoni. Satan a facut sa apara o stea, lumina pe cer, etc. Aceste fiinte nu sunt biologice. Ele traiesc sub domeniul material.

| Celcestietot a răspuns (pentru Meme10Memu):

Astea cu extraterestrii sunt de pana in scrierile oficiale, de pana la scrierea cartilor Bibliei. Pai si acum ce face Satan de da aceste semne extraterestre, ca se prabusesc OZN-uri pe Pamant si multe altele, ca eu nu inteleg?

| Meme10Memu a răspuns (pentru Celcestietot):

E o diversiune. Incepand cu 1913 fenomenele OZN au luat amploare odata cu aruncarea pe Pamant a lui Satan cu demonii lui. Vezi Apocalipsa 12:7-9:"7. Şi s-a făcut război în cer: Mihail şi îngerii lui au pornit război cu balaurul. Şi se războia şi balaurul şi îngerii lui.
8. Şi n-a izbutit el, nici nu s-a mai găsit pentru ei loc în cer.
9. Şi a fost aruncat balaurul cel mare, şarpele de demult, care se cheamă diavol şi satana, cel ce înşeală pe toată lumea, aruncat a fost pe pământ şi îngerii lui au fost aruncaţi cu el."

Aceste fenomene OZN sunt ca sa abata atentia lumii de la mesajul Bibliei ca sa creada in extraterestrii. Teoria cu extraterestrii e strans legata de teoria evolutionista, panspermie, etc.

Filmele sunt pline de teme cu extraterestrii, eroi cu puteri supraomenesti, etc.

| Celcestietot a răspuns (pentru Meme10Memu):

Gresesti. Incidentul OZN de la Nurnberg a avut loc in anul 1561 si daca traiai atunci cel mai probabil credeai ca a venit Apocalipsa, deci ele exista mai inainte de anul 1913.

,, Aceste fenomene OZN sunt ca sa abata atentia lumii de la mesajul Bibliei ca sa creada in extraterestrii.'' -> sa creada in existenta lor este ceva perfect normal, mai ales daca se arata.

| Meme10Memu a răspuns (pentru Celcestietot):

Dupa 1913 s-a accentuat fenomenul OZN, nu ca ar fi inceput sa apara.

| Celcestietot a răspuns (pentru Meme10Memu):

Era cu mult mai prezent in trecut, eu asta cred. De ce? Gandeste-te la idolii anumitor popoare, triburi s-a.m.d., la extraterestrii care au umblat printre ei si au lasat urme ale evidentei lor pe toata suprafata pamantului. Chiar iti recomand sa arunci o privire in istorie.

| Meme10Memu a răspuns (pentru Celcestietot):

Inainte de potopul din 2370 i. Hr. demonii traiau printre oameni si se culcau cu femeile.

| Celcestietot a răspuns (pentru Meme10Memu):

Da, inainte de Potop, deci era cu mult mai prezent in trecut.

| Theo94 a răspuns:

Da, dar sunt extrem de departe.