| Blazer a întrebat:

Credeti ca exploziile solare afecteaza viata de pe planeta? Credeti ca afecteaza vremea? Ce credeti ca s-ar putea intampla la o explozie mai puternica, si daca ar penetra campul magnetic al pamantului?

4 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

Pai conform NASA, in 2013(mai mai exact) o sa ne confruntam cu o explozie solara destul de "nasoala". Asta insemnand ca o sa ne pierdem curentul electric.Tu ca om nu o sa patesti mai nimic, dar toate cipurile or sa se faca scrum datorita frecventei furtunii solare.Momentan activitatea solara este scazuta, dar in curand va face BUM si uite asa o sa imprastie in toate partile radiatii foarte puternice si deci si spre mica noastra planeta mijlocie, Terra.Asta e doar "calmul dinaintea furtunii".La propriu! Am citit si eu asta anul trecut desi ei au postat lucrul asta de 5 ani, dar cine sa citeasca? http://www.nasa.gov/vision/universe/solarsystem/10mar_stormwarning.html si ceva mai recenta: http://science.nasa.gov/......rediction/ dar mi se pare putin bullshit pentru ca le mai dau si lor erori calculele.

| Kittynika a răspuns:

O sa muuuuriiiiiiiiiiiiiiiiiiim :-s crying(((( god

| Miriammmmm a răspuns:

laughing
daca ar cadea soarele pe tine, ai scrie corectwinkingrolling on the floor
PuncT.

| SttyL3R a răspuns:

Poate probleme de radio si telefonice tongue dar altceva nu cred