| Crye a întrebat:

Credeti ca intreaga viata a omului e scrisa dupa un algoritm unic facut de fiinte superioare?

15 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Nu! Stii de ce? Pentru ca-mi citesc viata fara a fi scrisa de o "fiinta superioara".

| Nolkyz a răspuns (pentru Vizitiul):

O citeşti? Cine zice că o citeşti tu... Poate tu deja ştii replicile, poate e ceva "setat", poate e ceva de care nu suntem noi conştieţi aici, sau chiar ca un fel de memorie involuntară.

| harciog a răspuns:

Ba da, dar nu cred ca e scris de fiinte superioare "constiente"ci de constiinta superioara a existentei, fara nici un indice de cultura umana.

Răspuns utilizator avertizat
| Dumnezău a răspuns:

E o abominatie ce declari tu! Avem indoieli, dubii, liber arbitru, facem căcaturi inconsiente de capul nostru, mai toata viata, si tu aduci in discutie fiinte superioare? Omul isi guverneaza viata, el este cel care si-o scrie, dupa cum ia deciziile. Tertii sunt aici cum nu se poate mai exclusi, pentru ca s-ar intercala peste starea noastra naturala.

| sabin89 a răspuns:

Nu, cine ti-a zis?

| Rapplex a răspuns:

Realitatea e doar o iluzie, deoarece poti sa ti-o modelezi singur, depinde de creier.In ceea ce priveste cunostiintele despre Univers, inca suntem in Epoca de Piatra.winking

| itscloudyoutside a răspuns:

Prin "fiinţe superioare" te referi la vreun zeu sau ceva asemănător? Oricum, eu zic nu.

| totElodia a răspuns:

Da. "Fiintele superioare" fiind reprezentate de DUMNEZEU.

| OctoberandApril a răspuns:

Nu pot sa cred ca in perfectiunea naturii, a universului, unde toate sunt construite cu atata precizie si cu un scop precis tocmai viata omului sa fie lasata la intamplare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu cred.Cred ca este scrisa de Dumnezeu.

| ateuNEGATIV a răspuns:

Nu, viata tio face omul cu mana lui

| AshWorld a răspuns:

Si mie imi place Matrix, chiar si A. I.
De crezut cred ce-mi place sa cred, de stiut n-am de unde.

| չﻨгﻪรէﻨĸ a răspuns:

Nici gand!