| Titel18 a întrebat:

Extraterestrii credeti in ei? Daca da ei ce sunt? Fiinte care au viata adaptata dupa planeta lor sau niste demoni?

8 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Demonii și îngerii sunt creaturi spirituale iar locuința lor e în ceruri, adică extra terestru. Dar nu înseamnă că se referă la tot felul de chestii pe care oamenii ii considera ca fiind extratereștrii. Ei sunt invizibili ochilor noștri și cu un corp net superior noua.

| lpavel a răspuns:

Demonii NU sunt extraterestrii! big grin Ei sunt fiinte supranaturale!

| Mayhem666 a răspuns:

Extraterestrii exista, demonii nu exista. Dar totusi nu vad ce legatura are religia cu extraterestrii.
Eu cred in existenta extraterestrilor, dar nu cred in existenta creaturilor supranaturale, cum ar fi demonii spre exemplu.

| ExprimareLibera a răspuns (pentru Mayhem666):

Cu ce e mai specială una față de cealaltă? Doar nu ai dovezi empirice pentru niciuna.

| Mayhem666 a răspuns (pentru ExprimareLibera):

Stiu ca nu am dovezi, dar existenta extraterestrilor e mult mai probabila decat existenta demonilor. Asta e parerea mea, poate tu ai o parere diferita.

| CuriousStuff a răspuns:

Ce legatura are asta cu religia? Extraterestru inseamna orice care nu isi are originea pe terra. Deci si un microorganism de pe alta planeta poate fi numit extraterestru.
Cu toate astea, cred cu tarie ca exista si forme de viata inteligente, undeva, departe. Dar eu cred ca nu o sa-i intalnim niciodata. Viata pe terra nu s-a dezvoltat din intamplare, probabil ceva meteorit a adus niste microorganisme din alta parte. Sau daca nu, asa cum noi ne-am dezvoltat aici din cativa compusi chimici, cu siguranta si in alta parte s-a intamplat acelasi fenomen. Si la cat de mare e universul asta, probabil nu doar intr-o parte. Probabil sunt milioane...miliarde de specii extraterestre. Dar distantele sunt mult prea mari ca sa reusim sa ne intalnim unii cu altii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru CuriousStuff):

Cred esti un adept al "stiintei oficiale" sau spui cu buna siinta aberatiile astea ca altfel nu am cum sa le numesc.

Discursul lui Kennedy care trebuia tinut pe 23 noiembrie.
El a fost ucis pe 22.

"Dragii mei concetateni, oameni din toata lumea, astazi intram intr-o noua era. Copilaria umanitatii ia sfarsit si se prefigureaza o alta varsta! O calatorie plina de provocari. Cetateni ai Pamintului, nu sintem singuri. Dumnezeu, in infinitatea Sa intelepciune, a populat Universul si cu alte fiinte la fel de inteligente ca si noi. in 1954, fortele noastre militare au recuperat din desertul din New Mexico ramasitele unei nave necunoscute. Cercetatorii au spus ca vehiculul venea din spatiu. De atunci, guvernul nostru a luat contact cu creatorii acelei nave extraterestre. Cu toate ca ceea ce va spun pare terifiant si de domeniul fantasticului, va asigur, ca presedinte, ca nu aveti de ce sa va temeti. Ei au promis sa ajute natia noastra si sa invinga inamicii umanitatii - tirania, saracia, bolile si razboaiele. Deci, ne sunt prieteni, nu dusmani. impreuna cu ei vom putea crea o noua lume. Dar, nu va pot promite ca nu se vor face si pasi gresiti pe acest drum. Cred insa ca sintem stapini pe destinul Planetei noastre si ne indreptam spre un viitor glorios. in urmatoarele zile, saptamini si luni vom invata multe despre acesti vizitatori, de ce sunt aici si de ce v-am ascuns prezenta lor atita timp. Va cer sa priviti viitorul nu cu timiditate, ci cu curaj, pentru ca putem trai in pace si prosperitate. Dumnezeu sa va binecuvinteze!"

Distantele alea de care zici tu sunt usor de parcurs pentru niste fiinte care au sute de mii de ani de evolutie. Exact cum te-ai duce tu pana la paine..Asa e pentru ei de usor sa parcurga sute de ani lumina.Ba chiar mai mult.

Citeste cartile: Contact extraterestru de Steven Greer. Vol 1 si 2.

Vezi acolo ce si cum.E om de stiinta!

| TrăieşteClipa a răspuns:

Demonii nu exista.Doar prostimea crede in asa ceva.

Întrebări recente