| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca iubirea, suferinta sunt doar iluzii create de creier?

8 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

De vreme ce secretăm niște nenoricite de substanțe, nope happy

| Mosotti a răspuns:

Nu e nici o iluzie, insa si daca e sau nu e, e tot una, efectul este ca suferim. Totul depinde de chimie asa cum am explicat, si cam asta zice si cookie de fapt.
De aia eu am jonglat cu substantele alea sa controlez EU ce simt, nu sa fiu controlat, in situatii negre care m-ar fi costat mare suferinta.

| Donsavas a răspuns:

Da,tot ce simtim e o iluzie generată de niste substanțe din noi.

| RAY a răspuns (pentru Donsavas):

Inclusiv placerea de a cunoste, motivatie, creativitate, curiozitatea?

| Donsavas a răspuns (pentru RAY):

Absolut.

| RAY a răspuns (pentru Donsavas):

Desi fara acele chimicale am fii niste roboti, nici depresie nu am simti sau plictiseala

| Donsavas a răspuns (pentru RAY):

Fara acei mediatori chimici, constiinta nu s ar forma.

| RAY a răspuns (pentru Donsavas):

Wow crezi asta, apropo durerea ce hormoni causeaza?