| HornyM24 a întrebat:

Salutare! Am și eu o curiozitate: pentru voi, visele pe care le aveți, pe cele mai speciale in general, credeți că au o însemnătate? Sau pur și simplu sunt doar niște activități create de creier in timpul somnului?

12 răspunsuri:
| sammie a răspuns:

Când eram mai mică, credeam că au o însemnare, dar acum, cred că sunt doar niște activități sau mai exact, niște chestii la care noi ne gândim toată ziua, apărând și în visele noastre.

| sammie a răspuns:

Adică, eu, la rândul meu, am visat multe lucruri paranormale care, în viața reală, n-au cum să existe. Și multe alte chestii care nu s-au întâmplat.

| HornyM24 explică (pentru sammie):

Am întrebat pentru că eu am avut câteva vise care s-au adeverit, și pentru că nu am idee de ce in ultimul timp visez activități cu foștii colegi de liceu și cu cei din postliceală! Nu am nicio idee!

| sammie a răspuns (pentru HornyM24):

Bine, cel puțin 5% din ele se adeveresc. Rare ori.

| HornyM24 explică (pentru sammie):

Oh, I see! Thanks for answering

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu de-a lungul vieții am avut foarte multe vise, pot afirma cu tărie că visez in fiecare noapte. Și da: multe, dacă nu aproape toate visele de noapte, s-au adeverit mai devreme sau mai târziu.

| HornyM24 explică (pentru anonim_4396):

Oh, interesant! Vă mulțumesc frumos pentru răspuns! Credeți că fiecare vis încearcă să ne transmită ceva deci? Interesant!

| anonim_4396 a răspuns (pentru HornyM24):

Da. Trebuie doar să știi cum să le descifrezi. Visele.

| troleibuz a răspuns:

Visele mele sunt foarte abstracte, nu as avea ce semnificatie sa gasesc in ele nici daca as incerca. Cred ca visam fragmente din e traim suprapuse, distorsionate si nu au nicio semnificatie.

| literallythesamebruh a răspuns:

Pentru mine unul, nu. Am visat tot felul de chestii. Nu au avut nici un fel de impact asupra vieții mele, nu au însemnat nimic pentru mine.

| HornyM24 explică (pentru literallythesamebruh):

Am înțeles! Mulțam fain pentru răspuns!

| Skarr a răspuns:

Visele au legatura cu subconstientul si nu mereu inseamna ceva dar e posibil.
De exemplu mama mea cand era gravida a visat cum o sa arate copilul si ca e baiat si a fost exact ca in vis.
Si eu am avut vise care poate au avut legatura cu ce am facut si cum m-am simtit subconstient fara sa imi dau seama.