| AloneQsFini a întrebat:

Credeti ca lumea este condusa de iluminati? Iar, practic, marile puteri nu pot face nimic in privinta asta!?

Răspuns Câştigător
| Romanian a răspuns:

Dupa intrebarea pe care ai pus-o, imi dau seama cu tu nu stii absolut nimic despre acest subiect.De pe ce site de paranormal si Chupacabra ai citit despre illuminati si lucruri de genu'.Iti voi spune o chestie care sa te trezeasca din starea de naivitate in care te afli momentan.Nu exista numai illuminati,exista mult mai multe,de la Nobilimea Neagra a Venetiei, Clubul de la Roma, ...pana la cele mari,precum B'nai B'rith,Sion,cahalele,etc.Dar,degeaba, acestea sunt lucruri despre care poti afla numai din cartile interzise, iar tu nu vei vedea asa ceva niciodata.Mai bine culca-te la loc,sa nu patesti ceva urat, ori sa fii trecut pe liste negre dintr-o prostie, precum cele pe care le scuipi pe-aci.

18 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Nu, este condusa de iluzii politicianiste, dovada ca nici-o politica nu mai poate face fata problemelor sociale ale omenirii.

| Hombre a răspuns:

Infraverde,aici infrahombre, te infrapsihotronez cu infraviolet la infracap de nici infraturistul infravirtual infraratacit nu te mai poate infraascunde in infravaporul lui. Sper ca ai inteles ce am infravorbit. laughing

| Angel0 a răspuns:

Suntem manipulati in proportie de 99, 999%.De cine, nu are importanta.

| DorelSudoru a răspuns:

Lasa-i sa ne conduca ce-ti pasa... buhaha o sa va ia dracu'
Nu ne pasa...Nu exista.Nu te chinui

| miradoniz a răspuns:

Cine știe?hee hee oricum ar fi eu una as zice "nu lua viata prea în serios, oricum nu îi vei supraviețui"hee hee

| Malphas a răspuns:

laughing Vai de capu' şi de conspiraţiile voastre.

| Malphas a răspuns:

Infrahombre, aici Infraverde. Îţi inframulţumesc pentru infrapsihotronare, da' mai bine mă infracinsteşti cu o infrabere laughing.

| mgtow a răspuns:

Nu e condusa de nimeni.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Se spune ca la conducerea marilor puteri sunt iluminati...interesele lor din toate tarile in criza

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Din cauza intereselor lor subiective, toate tarile sunt in criza" scuze

| CodrutM a răspuns:

Fara suparare dar pe oamenii ca tine (care aud si ei un zvon in trecat asa, cred instant in el doar ca sa para interesanti) ii numesc prosti.

| ElySa a răspuns:

Eu cred ca lumea e condusa de o forta din umbra si cele mai simple dovezi sunt faptul ca 2 % din populatia globului ( adica toti oamenii cu bani ) conduc o intreaga planeta manipulandune. Chiar si papa de la roma e un manipulator laughing pentru ca, catolicii il vad pe el ca pe un emisar al lui dumnezeu cand el e doar un mos care sta la vatican nu e nimic divin la el. Deci da suntem manipulati si condusi prin diferite mijloace ca religia sau banii. Nu stiu daca sunt iluminati cei care ne conduc adica sunt multe alte grupuri oculte de care nu stie nimeni si care chiar sunt secrete

| MyWorld a răspuns:

Marile puteri fac parte din iluminati. Deci, de ce ar vrea sa opreasca asta? Uite aici un site care m'a captivat o perioada... http://www.conspil.blogspot.com.Sper sa descoperi ce vrei sa aflii

| AloneQsFini explică:

@CodrutM Fara suparare dar pe cei ca tine ii numesc prosti informati, sau oameni care sufera de boala aia de a vorbi mult si naspa.Asa ca, data viitoare, shut up boy!

| AloneQsFini explică:

@ fumaretul daca n-ai auzit de asa ceva, nu comenta ca sa te aflii in treaba.asta e si ideea...lumea merge din rau in mai rau. understand me?

| Razvanel93 a răspuns:

Te-ai uitat si tu pe youtube...pfuai ar fi de povestit luni intregi sau chiar ani despre aceste subiecte... poti afala cu certitudine raspunsuri, daca CITESTI carti nu articole pe net care nu sunt altceva decat o forma mai mare sau mai mica de manipulare. Daca stii sa alegi ce carti sa citesti vei afla foarte multe raspunsuri.De unde stii ca nici marile puteri nu fac parte din iluminari?
Sfatul meu: CITESTE
''Toate adevarurile sunt usor de inteles o data ce sunt descoperite; ideea e sa le descoperi.''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ar fi asa, inseamna ca iluminatii astia sant intunecati rau, si la chip si la minte.si nu prea le au cu condusul.la cum arata lumea in ziua de azi si cum va arata ziua de maine.

| Serafir a răspuns:

Iluminati sunt ceva ramura a masoneriei, masoni sunt marile puteri ale lumi,ei insusi sunt iluminati, conduce dupa bunul lor plac daca maine vor razboi, razboi au atunci, deci in fond lumea e condusa (manipulata)