| RAY a întrebat:

Credeti ca o aparut de mai multe ori viata pe pamant? Dar doar una a supravietuit in multe milioane de ani, un fel selectie naturala a vietii sa o numesc asa?

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Da, pana s-au echilibrat toate procesele fizico-chimice astfel incat sa permita existenta si dezvoltarea vietii pe Pamant.

| RAY explică (pentru Bondarel99):

Probabil ca erau mai multe vieti pe pamant dar una a reusit, ca in prezent nu sunt mai multe vieti si doar una, adica o viata un stramos comun, poate sunt, stiu ca in antarctica s-au gasit niste microbi

| StrongHeart a răspuns (pentru RAY):

Dovezile sunt peste tot ca au existat civilizatii avansate inaintea noastra.Un exemplu la mintea cocosului sunt piramidele din egipt.
Eu sunt de parere ca istoria a fost ingropata si se incearca in continuare sa se ascunda adevarul.Monumente vechi si multe artefacte au fost distruse insa dovezile inca exista.
Mi se pare foarte ciudat cum a evoluat tehnologia noastra in doar cateva decenii atat de mult si toata lumea ia chestia asta de-a gata. Avem in ziua de azi tehnologia, de care nu de mult nici nu puteai sa iti imaginezi ca va exista.
Ca sa iti raspund la intrebare..Da.Cred ca a mai existat viata inaintea noastra asa cum cred ca e posibil in viitor sa dispara umanitatea si sa apara altceva.
Si cine spune ca nu se poate ori e ignorant ori dezinformat.

| CVane a răspuns:

Daca te referi la om, si la specia inteligenta, atunci da, pe Pamant omul este si a fost singura specie cu inteligenta avansata.

| DOOOPX a răspuns:

M-am gandit si eu la asta, cred ca da.