| GodBlessYou a întrebat:

Credeti ca va veni odata sfarsitul omului? Eu cred ca specia umana nu va disparea niciodata, de exemplu daca supravietuim inca 1 mil. de ani cea ce nu e un lucru prea mult la scara evolutiva, sunt specii care au rezistat multe milioane de ani, atunci cred ca vom fi in stare sa cream sisteme solare sau chiar un univers nou, tehnologia noastra va fi nelimitata, poate "Apocalipsa" cea mult asteptata de unii nu va veni niciodata pentru om. In cea ce priveste incalzirea globala sunt convins ca pana in 2100 planeta va fi in totalitate ecologica, nici suprapopularea nu e o amenintare pentru ca fertilitatea scade pe an ce trece si din 2050 dupa mai multe statistici populatia de la 9 miliarde va incepe sa scada, nici asteroizii nu ne pot opri, NASA a creeat sau va creea un laser destul de puternic pentru a pulveriza orice obiect cosmic.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"We humans are capable of greatness" (Carl Sagan)
Daca nu ne vom autodistruge cred ca nimic nu ne va putea opri.

3 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Dupa toata insiruirea aceasta de plasmuiri, mai ramane sa te autoproclami Iisus. Acum, e totul desavarsit.

| costis a răspuns:

E bine sa fii optimist, insa eu nu cred in viziunea unei planete ecologice ( sunt doar cateva tari care vaslesc intracolo, insa marii poluatori nu au nici un gand si, se pare, nici resurse). In plus ma tem ca o criza alimentara sau petroliera va crea instabilitate in multe tari dezvoltate si va creste riscul unui razboi atomic necontrolat. Care nu va fi "ecologic". Sper sa nu fie deloc.

| alexshobyx a răspuns:

Nu vom mai trai nici macar 1000 de ani asa ca las-o balta.