| ed23tm a întrebat:

Credeti ce se spune despre anul 2012?

13 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Cred doar ca atunci vor fi schimbari majore dar nu cred si nu se zice nicaieri ca va fi sfarsitul lumii ci doar mass-media vrea sa sustina ideea asta spre dorinta de a manipula lumea. E posibil sa fie schimbari majore la nivel planetar, astronomic, climatic mai ales etc nicidecum incetarea tuturor fiindca cum s-a mai zis si cum scrie in Sf.Scriptura,sfarsitul Il stie doar El.

mira
| mira a răspuns:

Nu mai crede nimeni.Totul s-a amanat.

| carminaburana43 a răspuns:

Nu cred.

| anad a răspuns:

Nu, nu pot sa cred ca va veni sfarsitul! Daca ar fi sa fie de la D-zeu ce interes ar avea sa-si distruga creatia; daca ar fi pe cale naturala ar trebui sa fie mai multe catastrofe, si pe parcursul a zeci de ani, care sa duca la un sfarsit.Nu-mi pot imagina pamantul dezintegrat intr-o singura zi si nici sa piara atatea miliarde de oameni deodata!

| Диана a răspuns:

Nu

| blabal a răspuns:

Dumnezeu stie cand este sfarsilul lumi? ca El traieste pe aceasta planeta si se ingrijeste so exploateze la maxim fara sa se gandeasca la urmari/generati viitoare... e adevarat ca orice are un inceput si un sfarsit Doar Dumnezeu e VESNIC dar nu el a fixat termenul de valabilitate al acestui pamant.

| IooMar a răspuns:

Sa stii si nu numai tu ci toti sa stiti ca numai Dumnezeu si doar atat stie ce va fi in 2012(daca va fi ceva:laughing)

| nicoleta24 a răspuns:

NU. mie cel putin mi se pare o simpla ABERATIE

| T3ddy a răspuns:

Eu nu cred ca va veniwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despre 2012? DA.cred ca DA.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tineti aproape, va fi!

| onutza_6638 a răspuns:

Eu din cate am auzit pe la orele de religie, cand va veni sfarsitul lumii vor aparea anumite semne pe Pamant:Aratarea pe cer a semnului fiului omului, aratarea pe cer a semnului sfintei cruci, multe si mari catastrofe in natura si intre oameni

| onutza_6638 a răspuns:

Posibil sa fie sfarsitul lumii, dar din cate am auzit trebuie sa se arate anumite semne pe Pamant si atunci se poate spune ceva concret