| Carouri a întrebat:

Crezi in Horoscop? Argumenteaza-ti raspunsul, te rog!

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Nu cred in horoscop.Este o minciuna, o bazaconie.Niste stele, planete nu iti pot ghici viitorul.Eu cred in Dumnezeu.Si cu asta am spus tot.

14 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cred in horoscopul general. Cel zilnic este o mare minciuna.

cami
| cami a răspuns:

Repet, repet, repet : Nu va mai incredeti in ala care spune "astazi o sa aveti o vizita, din partea unei rude mai in varsta". nu-i o porcarie? laughing, dar in caracteristicile zodiile, cred. Cand spune ca taurul e gelos, loial, sincer si are stofa de lider, pai. asa e. Sau fecioarelor ca-s ambitioase, si ce-si propun, se indeplineste, iar e adevarat. Ce sa mai spunem de varsatori care au un al 7-lea simt, sau de berbeci ca-s incapatanati si norocosi. Gemenii-discreti, leii-ambitie din cale afara, raci-romantici incurabili, balante-timide, si usor obraznice, scorpioni-gelosi, fideli si. tarziu acasa, sagetatori-cuviinciosi, responsabili si inteligenti, capricornii-prietenosi si sinceri, pestii- orgoliosi si convingatori.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu nu cred straight face
Uneori intr-adevar se adevereste... dar uneori nu straight face

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Eu nu cred in horoscop, niciodata nu am gasit ceva care sa fie adevarat.

| jedi_7867 a răspuns:

Http://en.wikipedia.org/wiki/Astrology#Astrology_and_science

Predictiile astrologice sunt adevarate cand se intampla sa fie adevarate. :) in rest, nu stiu, au fost furtuni solare care au influentat, or ceva...

Si un ceas oprit arata ora corecta de 2 ori pe zi.

| cascadorys a răspuns:

Da si nu. da, pentru ca uneori se intampla si chair cred ca exista cineva care face astfel si nu pentru ca stiu ca exista Altcineva mai mare care daca nu vrea ca tu si eu sa fim inselati nu o sa fim si deci nu o sa se implineasca acele lucruri...ca si concluzie: e o mare inselatorie. a cui? greu de rasp...

| viatadecacatt a răspuns:

Nu cred pentru ca nu este nimic adevarat, convinge-te si tu, uitete la horoscopul de astazi a zodiei tale sau pe net si ezi daca este ceva adevarat.
Niste minciuni cu care sa iasa in evidenta

| hate1t4ll a răspuns:

Horoscop = loterie
Se gandeste Venus la Pluto.
Venus catre Pluto : zodia mea, astazi, va avea o zi foarte grea, prietenii il vor dezamagi, dar va avea succes in afaceri si va iesi la cina cu femeia/barbatul pe care si-o/-l doreste!

P A T E T I C!

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Dap, pentru ca in cazul meu ce scrie in horoscop se intampla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.eu una cred.sintem materie pana la urma, si in univers materia este influentata de materie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ala chinezezc.Acolo anilor mei ii corespunde zodia maimutei si mare adevar mai graieste.Si a berbecului de la zodiacul nostru dar mult mai adevarata pare aia.

| AndreeaDeea56 a răspuns:

Pai daca ma apuc sa caut pe net, ziare sau reviste despre horoscopul despre zodia mea gasesc o gramada. Dar toate sunt diferite.Nu prea cred in el.

| eu_8583 a răspuns:

Cred in horoscopul de pe acvaria.ro uneori ma sperie. exact asa se intampla.

| joycelyn a răspuns:

Nu; e pseudostiinta