| Change a întrebat:

Crezi in Dumnezeu? DAca vrei argumenteaza raspunsul.

Răspuns Câştigător
| Anduuu a răspuns:

Da,cred in Dumnezeu! Gandeste-te asa! Daca dumnezeu exista si tu nu crezi in El pierzi foarte mult, dar daca El nu exista si tu ai crezut in el nu ai pierdut nimic!winking Eu cred in El pentru ca de fiecare data cand ma rog si am nevoie de El ma ajuta!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

El a creat lumea si universul asa ca e logic sa fie el creatorul tuturor vietatilor inclusiv a extraterestrilor.

| DakotaRoyse a răspuns:

Nu. Îmi asum riscul (să spun aşa) de a nu crede, asta pentru că nu pot (nici eu, nici altcineva) să argumentez existenţa sau inexistenţa lui, fără să ridic alte întrebări.

| InnocentSmile a răspuns:

Da cred in D-zeu.insa nu am un motiv foarte explicit:...deoarece se zice "Crede si nu cerceta!"

| lookingforlove a răspuns:

Da, cred in El, pentru ca nu s-ar porni lumea de la niste maimute, iar Iisus nu ar fi o mahinatie a inventatorilor. In orice caz, chiar si cei care nu cred, oricum EXISTA o Forta ce te va ajuta atunci cand rogi si atunci cand te simti pierdut...happybafta!

| aPerfectLive a răspuns:

Da,cred in Dumnezeu deoarece fara el nu ar fi existat aceasta lume, nu ar fi existat nimeni.Trebuie sa fie un creator,doar nu ne-am creeat singuri nu? Cineva anume,un magician ii putem spune, un om care poate face minuni, ne-a creat.Si din aceasta postura de "un simplu om care face minuni" a devenit tatal nostru,tatal tuturor oamenilor.Ceea ce apreciez la El,este ca intodeauna m-a ajutat,si cand am avut nevoie mi-a fost alaturi. Poate ca deseori ne lasa sa facem greselile,dar ne lasa ca sa invatam ceva din aceste greseli.Iar prin acest mesaj,ii multumesc lui Dumnezeu ca inca mai sunt in viata,eu si cei dragi mie. Ajuta-ma doamne pe mine,pe familia mea, si pe cei care au citit acest mesaj! Iarta-ne pacatele, si apara-ne de rau! Sper ca te-am ajutat! O zi buna!wave:X

| PinguinuL a răspuns:

Nu.
prea mult rau se intampla in lume.
vorba aia
"Dumnezeule, nu vezi ce văd şi eu?"

| Asdfasdefta a răspuns:

Cred ca in fiecare dintre noi exista un Dumnezeu.