| user5493 a întrebat:

Exista universuri paralele?

Răspuns Câştigător
| Dintrebare a răspuns:

Sigur ca e alegerea fiecaruia in cine sau in ce crede. Eu am vaga impresie ca elita planetei nu e chiar atat de informata pe cat cred cei care sustin teorii ale conspiratiei ca ar fi. Nu cred ca ar fi rau sa existe cercuri inchise care cunosc mai multe decat cunoaste omul de rand. Asta ar insemna ca nu suntem atat de prosti si de inapoiati la nivel de stiinta si spiritualitate pe cat se poate observa din actiunile noastre

10 răspunsuri:
| Dintrebare a răspuns:

Nu exista dovezi stiintifice. Asa ca daca crezi in principiile stiintifice, nu exista universuri paralele

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Dintrebare):

Daca tu crezi ca tie iti este pusa pe tava de catre elita planetei toata stiinta de care dispun ei te inseli amarnic. noua ni se da ceea ce scapa printre degete.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Dintrebare):

Oricum ar fi stiinta e abia la inceput, nu s-a descoperit nici 1% din ce e de descoperit. Sunt lucruri care poate creierul uman nu le poate intelege. Despre conspiratii nu vorbim ca avem informatii diferite. Insusi termenul a fost creat pentru a dezinforma si a pune o ceata prostimii. In felul asta lumea crede ca lucrurile decurg intamplator si discrediteaza ideea ca suntem condusi de cineva. Asta mie mi se pare aburd, numai daca nu vrei nu pui cap la cap si nu pricepi anumite fapte si consecinte.

| Dintrebare a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Sigur ca e alegerea fiecaruia in cine sau in ce crede. Eu am vaga impresie ca elita planetei nu e chiar atat de informata pe cat cred cei care sustin teorii ale conspiratiei ca ar fi. Nu cred ca ar fi rau sa existe cercuri inchise care cunosc mai multe decat cunoaste omul de rand. Asta ar insemna ca nu suntem atat de prosti si de inapoiati la nivel de stiinta si spiritualitate pe cat se poate observa din actiunile noastre

| user5493 explică:

Cine sunt ei?

| TheNigga a răspuns:

Ai auzit de multivers? Cica s-ar fi dovedit ca exista insa nu e nimic concret, sau... cel putin asta vor ei sa credem laughing

| antineutrino a răspuns:

Ce înţelegi tu prin multivers?
În primul rând, nu s-a dovedit existenţa a altor universuri, ceea ce greşit afirmi în întrebare, ci există doar teorii în acest sens, încă neverificabile cu tehnologia actuală.

| Płotr a răspuns:

Daca nu ar exista, atunci cum de stim de ele?