| BeyondTheDarkSun a întrebat:

Cromatica vietii...
Ce culoare reprezinta viata voastra? Este relativa? Sau se mentine sub aceeasi culoare si intensivitate?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur viata fiecarui individ are o cromatica relativa; adica nu putem spune ca este mereu verde sau mereu rosie..Aceasta este si frumusetea ei.Desi noi am fi inclinati sa spunem ca viata e urata, totusi aceasta caracteristica o face intr-un mod, frumoasa. Daca am avea o viata de o culoare costanta nu am mai avea nici un motiv de bucurie. Deci ar fi ceva fara sens, fara speranta. Atunci cand sperantele si dorintele noastre devin realitate fiind scufundati intr-un negru adanc si abundent este ceva mult mai fascinant si ne da un motiv de bucurie si satisfacere mult mai mare decat daca am avea viata in mod constant verde.winking

12 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

O culoare modesta si simpla care, pentru mine, va ramine mereu aceeasi in intensitate chiar daca altora de pe margine li se va parea citeodata ca aurora boreala.

| shadovv a răspuns:

Tot spectrul electromagnetic!

| MenInShadow a răspuns:

Albastrul. Nu este relativa, este aceiasi culoare si aceiasi intensitate.

| Woodenpints91 a răspuns:

Momentan,ceva între roşu, gri şi maro.

| Inferno a răspuns:

Negru si rosu.

| 4b a răspuns:

Un alb nebun...se mentinelaughing

| Mădă0611 a răspuns:

Vreau sa fie albastru, si daca vreau, asa e big grin Aceeasi culoare, fara a avea aceeasi intensitate mereu.

| WhatheWow a răspuns:

Viata mea are o ampla paleta de culori; de ceva vreme insa, apar din ce in ce mai sterse!

| mixxjim a răspuns:

A mea e curcubeu, plus negru happy si nu sunt 2 zile la rand de aceeasi culoare, ceea ce-mi place, pentru ca m-as fi plictisit ingrozitor sa fie in fiecare zi aceeasi culoare. m-as fi putut lipsi absolut de negru dar, din pacate, nu putem alege chiar tot in viata, dar si acest negru a avut rostul lui...

Răspuns utilizator avertizat
| Delicacy a răspuns:

Verdele.Şi nu este relativă, se menţine sub aceeaşi culoare şi intensitate.

| vitbsk a răspuns:

Mie-mi plac non-culorile, nu se demodează niciodată şi sunt mereu realiste.