| alexidragon a întrebat:

Cu ce va mandriti cand spuneti,, Romania"?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cu faptul ca, oficial, inca se mai scrie cu un singur R.

17 răspunsuri:
| ChioruL14 a răspuns:

Cu atitudinea

| Bogdanux a răspuns:

Cu atractiile turistice [unele], peisajele.In rest, nimic.

| Rapplex a răspuns:

Ca avem vocabularul mai bogat cu un cuvant..."Romania".

| anyia a răspuns:

Cu vremea frumoasawinking

| Wehrmacht a răspuns:

CU curvele care sunt in tara asta, tiganii pe care francezii i-au platit sa se intoarca aici laughing, calitati supranaturale de a fura si cersii.

| Rockart a răspuns:

Cu oraşul meu, Braşov.

| DomineRex a răspuns:

Cu tiganii nostri mancaiar gloantele sa-i mance.

| seen a răspuns:

Cu calitatea de a fura fara sa fiu observat tongue

| Asyul95 a răspuns:

Cu bogatiile pe care ea "aur","apa"-sub pamant,.si faptul ca fiecare ar trebui sa se mandreasca pentru ca toti ne-am nascut pe acel pamant cu de toate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu istoria,ca in rest, cei sus pusi cu concursul nostru, au avut grija sa distruga tot.Numai bine.

| britney4kevin a răspuns:

Eu cu nimicalaughing

| Hitch a răspuns:

Http://deceiubescromania.gandul.info/
Iubesc România și pe români. Pentru că: am cunoscut țărani români mai nobili decât orice gentilom englez, mai mândri decât orice fanfaron franțuz, mai drepți și curați decât orice herr german; pentru că, oricât ne-ar prigoni cineva din afară sau noi înșine, ȘTIM că putem răzbi, putem învinge, singura problemă fiind că ne hotărâm mai greu să ne unim și să luptăm; pentru că suntem toleranți și prietenoși, adevărați creștini; pentru că românii ajută pe cel la nevoie. Una din manifestările mele de patriotism este că mă încăpățânez să scriu (la calculator) cu diacritice (ș, ț, ă, â, î pentru cei care nu cunosc termenul). Consider că este NORMAL să scriu în limba ROMÂNĂ.
DA, iubesc România și mă doare teribil când niște infatuați din Franța sau Italia își bat joc de noi (și durerea e mai mare că se întâmplă din cauza noastră)

| ANDy_7954 a răspuns:

Ma mandresc cu oamenii care ne fac cinste in afara tarii.nu este vorba doar de sportivi sau cantareti,doctori sau arhitecti,ingineri, ci despre oamenii cu resurse care se fac remarcati pentru ceea ce au in cap si pasiunea cu care lucreaza poate pe un santier, intr-un frestaurant sau magazin.ma mandresc cu originiile noastre latine si cu o limba unica in lume.ma mandresc cu o istorie bogata si peisaje minunate.Romania este o tara frumoasa cu oamenii buni si rai.pacat ca cei buni sunt pusi la colt lasandu-i pe hotii sa faca tara de rusine!

| majestiK a răspuns:

Cu nimic... De 1 decembrie nu am fost mandru ca sunt roman

| Romanian a răspuns (pentru majestiK):

Atunci nici nu mai ai dreptul sa te numesti roman.Din moment ce simti asta,nu mai ai dreptul sa spui ca apartii acestui popor.Tu nici macar nu cunosti sau intelegi istoria acestui popor,aflat in lupta continua.Din cauza unor dobitoci ca si tine am pierdut in fata comunistilor rus,a comunistilor europeni de acum,a depravarii,a tradarii.
Mars afara din tara, langa homosexualii din vest, sau sunt sigur ca o sa te primeasca rusii...deportaj in Siberia! Pentru ca creaturi ca si tine renunta la lupta doar pentru ca au dat de greu,de aceea suntem cum suntem,vanduti pe de-antregul,si noi, si generatiile viitoare.Tu esti un dusman al poporului roman, pentru ca ai renuntat la lupta.Afara din tara,tradatorule,nestiutorule,acolo e locul tau, intre depravatii vestici, sau intre monstrii estici.

| majestiK a răspuns:

Vezi ca eu nu ma duc ca toti romanii cu fetele la "produs" in Spania sau sa fac km intregi pe autostrada. Mam nascut aici dar nu sunt mandru ca dupa moartea lui "impuscat`u" au inceput astia de la guvernare sa vanda tot.

| George99_7179 a răspuns:

Aci m-am nascut