| rockid a întrebat:

Cu media 8.17 pentru admitere la liceu unde pot sa intru la Caragiale sau la Eminescu? La ce liceu pot sa intru?

2 răspunsuri:
| purplerainbow a răspuns:

Buna! Pai eu te-as sfatui sa pui Caragiale pe prima varianta deoarece are media mai mare si ai toate sansele sa intri, acum depinde si de ce profil, iar apoi sa pui Eminescu. Oricum cred ca o sa intri la Caragiale cu media ta, sau daca nu intri la ala, la Eminescu intri cu siguranta.

| aranara a răspuns:

La Caragiale poti sa intri doar la profilul de mate-info blingv engleza (media 7.01) si la filologie bilingv germana. In Eminescu poti sa intri doar la mate-info (media 8.16). Eu iti recomadn Eminescu, sunt de acolo si mi se pare o scoala ok, profii sunt buni. big grin