| starsareinthesea a întrebat:

Am media de admitere la liceu 8.50 si ma intreb daca am sansa sa intru la Cuza pe stiinte sociale sau la Caragiale pe filologie avand in vedere faptul ca media mea este mai mica cu 20-40 de sutimimi. Daca acest lucru este posibil care ar fi diferenta maxima de sutimi intre media mea si cele de la liceu cu media mai mare?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-ai de unde sti daca in acest an media ta de admitere este mai mica, egala sau mai mare decat a ultimului admis anul trecut. Din ce-am citit mediile de admitere din acest an vor fi mai mici cu ceva decat anul trecut.
N-ai nimic de pierdut, tu trece pe primul loc la optiuni liceul si profilul unde vrei cel mai mult, pe locul doi urmatorul favorit si asa mai departe si poate ai sansa sa intri la cel de pe primul loc.

| AC4S4 a răspuns:

Daca spui nume de licee, zi si orasul... daca nu zici orasul, macar nu mai zice numele liceului.
Mediile de admitere vor scade anul acesta, eu zic ca ai sanse mari sa intri.