| AvalohAlyn a întrebat:

Cum a apărut viața? In mod oficial s-a aflat răspunsul la această întrebare?

6 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Nu stiu de altii, dar eu l-am aflat! Dumnezeu a creat viata!

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Dumnezeu a creat viata si tot el este cel care o poate lua. Biblia e cea mai veche carte din lume si tot in ea scrie si cum va fi sfarsitul.
Mantuitorul Iisus Hristos a lasat in urma lui niste invataturi citestele.

| Superior a răspuns:

Dumnezeu.

| Nilsson a răspuns:

Dumnezeu este creatorul vieții.

| Dorotheea21 a răspuns:

Oamenii de stiinta spun ca nu se stie, dar aici pe TPU daca iti raspund si eu ca nu se stie par mai proasta decat un ateu, asa ca am sa iti dau un raspuns minunat de-al lor.
"Din intamplare!"
Totul s-a intamplat din intamplare. laughing
Universul a inceput sa existe din intamplare, s-au combinat niste elemente din intamplare, si a aparut viata.
Ce e asa de greu de inteles?winking
Dumnezeu nu poate exista din intamplare, dar universul si toate celelalte lucruri, da!batting eyelashes

| Florin9Florin9 a răspuns:

Dumnezeu a creat-o.