| Dms a întrebat:

Cum ar arata scoala vostra perfecta care var pregati pentru viata? rog raspunsuri inteligente

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ma duc la liceu si sa fac doar materiile care tin de profilul meu, celelalte care nu au legatura cu profilul meu mi se par inutile si sa se facă ore de comunicare, sa iti povesteasca lucruri care te-ar salva in anumite situaţii... ale vietii etc.

| ionutborcea a răspuns:

PĂI dacă ar fi existat o scoala perfecta ar avea urmatoarele lucruri : Cantină dulapuri, pentru depozitat obiectele, vestiare, băi, tablete în loc de cărți, ore de la 1-4 dupa-amiaza şi de făcut doar 4 clase în care să înveți puțin dar bun adică în asa fel încât sa nu fii analfabet asta e parerea mea.

| Laura a răspuns (pentru ionutborcea):

Tablete în loc de cărţi!? De ce?

| ionutborcea a răspuns (pentru Laura):

Ca să nu mai cari greutate mereu şi e mai unşor de scris.

| Aihao19 a răspuns:

Ca scoala Hogwarts din Harry Potter.Acum visez.

| Oltranucristina2006 a răspuns:

O scoala la care mi-ar fi drag sa merg. Scoala mea ar fi din ciocolata si orele ar fi usoare. Ar fi si muzica pe holurile scolii.Dar in aceea scoala ar fi multe ore in care sa inveti cum sa te descurci in viata.Ar fi o scoala cu de toate, ar fi o scoala perfecta.

| Oltranucristina2006 a răspuns:

O scoala la care mi-ar fi drag sa merg.Scoala mea ar fi din ciocolata si orele ar fi usoare. Ar fi si muzica pe holurile scolii.Dar in aceea scoala ar fi multe ore in care sa inveti cum sa te descurci in viata.Ar fi o scoala cu de toate, ar fi o scoala perfecta. sper sa te ajute ☺