| BabyDoll a întrebat:

Cum ar trebui dupa parerea voastra sa fie relatia dintre om si Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| VictorRecords a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa iti dea cineva raspuns la intrebarea asta. Totul depinde de ce inseamna pentru tine Dumnezeu

7 răspunsuri:
| Alphawolf a răspuns:

Nici intr-un fel. Oricum ar fi tot falsa este. Toti zeii au iesit la pensie numai asta nu poate iesi de voi. Gata, nu mai insistati, ca insistati degeaba, nu mai raspunde ca e batran saracu'...nu puteti intelege ca nimicul nu poate exista.

Răspuns utilizator avertizat
| Laminin a răspuns:

Hei!
Victor are mare dreptate prin ce spune.Totul se rezuma la relatia ta personala cu Dumnezeu happy
Gbu :]

| noreligion a răspuns:

Dumnezeu este o fiinta imaginara, in concluzie nu poate fi nici un fel de relatie, nu de alta, insa daca incerci ceva s-ar putea sa ajungi la nebuni, iar acolo cu siguranta ca vei gasi doi, trei dumnezei si cativa hristosi cu care poti avea relatii.

| jumpper a răspuns:

Draga. Relatia cu Dumnezeu ar fi ideal ca cea pe care o avea omu înainte de caderea in pacat. Adica in Rai. Dar cum s-a alterat chipul Lui Dumnezeu in om, nu ramane decat sa incercam sa facem cat mai bine cele încredinţate noua pentru mantuirea noastra.
Zice Ap Pavel : ca ori ca veti lucra, ori de veti bea ori de veti mânca, sau altceva veti face, toate spre slava Lui Dumnezeu sa o faceti.
Si mai e porunca ca sa ajuţi, sa cercetezi, sa îmbraci pe cei săraci, in nevoi etc. Caci zice Hristos ca daca veti face unora ca acestia bine, Lui Ii veti face.
Acolo te întâlnesti personal cu El si prin rugăciune.

| Liviu a răspuns:

Ca dintre caine si om
Noi cainii El Omu`
e ceva logic nu?
Noi suntem ascultatori El ne da hrana
Cand suntem bucurosi dam din coada
Mai trebuie sa ne si rugam in fiecare seara sa avem zile bune'
Sa mai mierlim cate o "pisicuta" eu stiu...
Banii, alcool, droguri, femei...laughing
Asta le trebuie la Romanii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai strans.Trebuie sa spui multe rugaciuni si sa fie din suflet tot ceea ce tine de Dumnezeu