| Maria_2969 a întrebat:

Cum ati defini emotiile, dar sentimentele?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Sunt niste chestii care te sapa cand ti-e mai bine.Iti asculti inima, si pac, are loc un shut-down al SNC-ului.Iti asculti mintea, dar nu-i bine nici asa ca te plangi ca n-ai cunoscut marea dragostea si ai sa mori virg...asta neiubit si singuroh go on

10 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Nu stau sa le definesc, dar pot sa-ti spun ca sentimentele sunt mult mai complexe si mai durabile in comaparatie cu emotiile. Pot spune ca emotia este parte componenta a sentimentului.

| AvalohAlyn a răspuns:

Cum s-a mai zis nu prea se pot defini desi exista in dictionar definita. Emotiile si sentimentele sunt mai complexe si mai puternice si mai misterioase decat par.

mira
| mira a răspuns:

Nu le putem defini atlfel decat conform dictionarului.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O reacție afectivă de scurtă durată care exprimă atitudinea umană în timp și spațiu.
Pa, pa.

| Pomar a răspuns:

Emotiile si sentimelntele ne deosebesc de restul animalelor dar sunt si slabiciunea noastra ( a oamenilor) cea mai mare big grin

| ERMO a răspuns:

Emotiile sunt sentimete specifice oricarui om. De la om la om emotiile difera. Unii oameni cand se emotioneaza simt fluturi in burta atii se simt timizi iar altii sunt in largul lor si cand sunt emotionati raspund cu o gluma(eu de exemplu). Sentimentele sunt ceva aparte. Oricine are sentimente cel mai evident se observa pe om! Imsa ceea ce ne deosebeste de animale este faptul ca putem sa trecem peste aceste sentimente!(cam asta e)

| GyeBaek a răspuns:

Emotiile suntsuspansul pe care il traim inainte un lucru, iar sentimntele ceva ce simtim pentru cineva.

| daηă a răspuns:

Emotiile sunt ceva ce nu se pot defini big grin

| Deddu a răspuns:

Nu se pot defini!happye ceva de nedescrishappy sentimentele si emotiile se simt nu se defineschappylove struck. Sper ca am ajutathappy

| Mia010 a răspuns:

Nustiu