| Superior a întrebat:

Cum au aparut organismele daca existenta lor nu poate fi explicata prin legile fizicii? Legile fizicii darama ideea de aparitie a organismelor din nimic.

10 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

"existenta lor nu poate fi explicata prin legile fizicii?"
Fals.
Evident că nu a apărut din nimic. Lol. Chiar era nevoie sa precizezi asta?

| Superior explică (pentru Inferno):

Din nimic sau oricare alta sursa a vietii, na...

| Inferno a răspuns (pentru Superior):

O, atunci e doar fals.
Credeam ca ai reusit sa faci o afirmatie corecta, triviala, dar corecta. Se pare ca m-am inselat.

| RAY a răspuns:

Faza e ca nici o teoria a stiinteti nu spune ca viata a aparut din nimic, iar dovedesti ca habar nu ai ce inseamna stiinta

| relian a răspuns:

Cine a spus, sau cine spune ca ceva a aparut din nimic? Cand pui o astfel de intrebare, inseamna ca esti sigur ca asa si este.Nu mai fa afirmatii aiurea,ori sa crezi astfel de povesti.
Daca tu nu poti pricepe, asta nu inseamna ca ceva nu poate exista. Faptul ca tu esti mic, asta nu inseamna ca nu sunt si oameni mari laughing e doara ideea ta, ar fi timpul sa o schimbi, lasa ochelarii de cal, nu te duce nicaeri

| Donsavas a răspuns:

Din"nimic" nu. Materia nu se distruge si nu se creeaza. A existat dintotdeauna si doar se modelează.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Legile fizice darama existenta zeului crestin. Ia-o p-asta!

| Superior explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Dovezi.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Superior):

Cand treci peste ipocrizia de care dai dovada cerandu-mi numai mie dovezi, tu nefiind in stare sa expui una, am sa imi pierd timpul sa iti scriu 100 de dovezi.
Pana atunci, nu primesti nimic.

| blood0593 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=d1yTyAh8IA8 cred ca ceva de genul s-a intamplat