| RAY a întrebat:

Cum credeti ca creierul retine informatia mai bine, daca citesti o carte sau daca asculti un audiobock?

5 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Depinde de om, unii oameni retin mai bine pe cale auditiva, altii vizual, altii kinestezic. Cel mai bine este sa le incerci pe toate si sa vezi ce canal prefera creiarul tau.

| Donsavas a răspuns:

Depinde cum ti s-a format tie creierul, la ce te descurci tu mai bine.

| RAY explică (pentru Donsavas):

Eu vream sa citesc parerile voastre

| QElenaBoghiu a răspuns:

Bună RAY

O dată ce ai reuşit să decodezi litere şi să le transformi în sunete, ceea ce se întâmplă din momentul în care învăţăm să citim, înţelegerea este identică, indiferent că vorbim despre informaţii scrise sau vorbite. Mai mult, se pare că nu există diferenţe foarte mari în ceea ce priveşte felul în care oamenii absorb informaţia. Indiferent că îţi place să asculţi sau să citeşti o carte, este mai mult vorba despre preferinţe.

| Rhea44 a răspuns:

Citești o carte