| confiturix a întrebat:

Cum credeti ca isi poate dezvolta cineva abilitatea de a fi "o persoana cu influenta"?
Stiati ca exista o carte Cum Sa Devii O Persoana Cu Influenta, de John C Maxwell?

7 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Pupă moaște și capeți forță de la Dumnezeu.

| xerxes1 a răspuns:

Si tu poti sa scrii o carte.

| confiturix explică (pentru xerxes1):

Da. Chiar pot☺. Dar vreau sa stu si parerile altora. Imi e mai usor sa pornesc de la ele. (Judec daca sunt de acord cu ce au spus, daca am utiat un aspect, etc)

| DumitruS a răspuns:

Ce intelegi tu prin persoana cu influenta? Unde sa fie influenta, in online, in real life, intr-un anumit domeniu? Daca vorbim de job de exemplu, o persoana e influenta cand are cunostinte peste medie in acel domeniu.

| confiturix explică (pentru DumitruS):

Persoana care te face sa te gandesti la modul in care iti traiesti viata; din orice domeniu.
Cica nu influentezi prea mult viata cuiva prin media. Ca pentru ca sa ti se schimbe viata dupa ceva ce ai vazut la televizor trebuie tu sa ai o pornire.

| confiturix explică:

Yey! Pocainta in varianta satanica e raspunsul la toate!

| MajorKing a răspuns:

Cauți pe YouTube sigur găsești acolo ceva, dar ca să fii o persoană influentă trebuie să fi deștept! acum depinde ce tip de influență vrei.
Și dacă vrei să faci publicitate la cartea aia bravo!