| 4b a întrebat:

Cum de am invatat sa ne castigam existenta dar nu viata?

5 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Viata, nu inseamna existenta si viceversa?

| mgtow a răspuns:

Noi traim in viata actuala si trebuie sa ne descurcam cum putem asa obtinem acea existenta financiara ca sa avem parte de niste obiecte sau bunuri.

| bebetho a răspuns:

" Ce-mi doresc intr-o viata, e o alta viata " - Parazitii.

| solumaam a răspuns:

Viata este castigata deja pentru ca o ai, pe cand de existenta depinzi incontinuu si trebuie sa lupti ca sa o pastrezi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

VIATA e un dar de la D-zeu, nu se cistiga.Sintem lasati in viata cu un scop bine definit,si trebuie sa ne cistigam existenta, pina la capat, fiecare.