| anonim_4396 a întrebat:

Cum este mai bine pentru un barbat, sa aiba o sotie cu care sa-si faca o familie care sa-l faca fericit sau mai multe relatii intr-un an cu femei care sa-i suceasca mintile?

8 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut.Pai cu siguranță, prima varianta! Succes!

| Adry05 a răspuns:

De unde generalizarea asta? Fiecare cum se simte mai bine, unii sunt mai familisti, altii prefera sa umble si sa schimbe.

| RAY a răspuns:

Desi sa aleaga intre natura lui biologica poligama vs monogmie o inventie umana, este greu sa alegi ceva contrar naturi tale, ce sens are sa te minti ca esti monogam? biologic mai bine este sa faci sex cu mai multe femei sau sa te minti ca esti lebada monogama si crezi in basme, omul este monogam social si poligam sexual

| SG1995 a răspuns:

Nu exista "mai bine", daca esti genul de tip care nu te simti ok intr-o relatie de tip traditional e ok, nu e gresit, iar daca visezi la o familie cu o femeie si vreo 2-3 copii, iarasi nu e gresit. Aici nu e vorba de etic ci de cum esti tu ok.

| Emma30555 a răspuns:

Depinde ce își dorește acel bărbat, nu poate hotărî altcineva ce ar fi mai bine.

| Nilsson a răspuns:

Sa cauti doar placerile carnale e un joc din care nu iesi niciodata castigator.
Oamenii care umbla din femeie in femeie nu isi gasesc fericirea, poftele nu le sunt niciodata satisfacute, barbatii care au o relatie adevarata de dragoste sunt mai impliniti.

| Kerre a răspuns:

Fiecare om este diferit, nu putem noi sa hotaram pentru el, dar daca ar fi sa ma intrebi pe mine cu siguranta as alege prima varianta.

| nicol2 a răspuns:

E bine cum simti tu ca e bine. Parerea mea este ca implinirea sufleteasca vine atunci cand iti intemeiezi o familie (sotie, copii)restul sunt doar aventuri si senzatii trecatoare care nu lasa nimic in urma sufleteste(implinire, multumirea ca ti-ai facut datoria pe acest pamant )