| GodBlessYou a întrebat:

Cum este posibil ca o tara ca Macedonia sa aiba salariul minim in jur de 250 euro cu un PIB pe cap de locuitor de doar 4500 de dolari, in timp ce Romania are un salariu minim de 140 de euro si un PIB de aproape 8000 de dolari...

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Asta ar trebui sa ii intrebi pe guvernanti, nu pe noi, ca sigur ei stiu mai bine sa iti raspunda. Dar nu o vor face, chiar daca stiu, caci asa si-ar da in vileag toate furtisagurile.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Politicienii lor fură cu mai mult bun-simţ.

| MagicSmile7 a răspuns:

Fiind ca noi am invatat sa ducem jugul, iar cei de la conducere sa-si umple buzunarele.

| Rapplex a răspuns:

Fiindca locuitorii Romaniei sunt mai fraieri.Fiindca suntem foarte inculti si votam cu aia care ne dau 3kg de faina si 2L de ulei ca sa-i votam.Inghitim toate minciunile politicienilor.Fiindca presedintele crede ca S.U.A ne considera importanti si ii pupa in fund pe americani.Fiindca avem oameni nepasatori,cu conceptii comuniste. Avem legi care fac furtul legal, ma refer la defrisari si alte chestii din astea. Avem un prim-ministru care dupa cate am vazut nu constientizeaza situatia tarii, el crede ca totul este perfect.Cam astea ar fi motivele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai santem tara tuturor posibilitatilor.la noi banii nu ajung nici daca ar fi munti de bani.sau oricat ar avea de multi, avarii tot ar tipa ca nu le ajunge.