| Andra201244 a întrebat:

Cum este un om care a avut multe frustrari in copilarie/adolescenta?

15 răspunsuri:
| Ecea a răspuns:

Depinde de fiecare cum evolueaza.
Eu spre exemplu, am ajuns sociopat, antisocial, lipsit total de interes fata de cei din jurul meu, nu dau 2 bani pe nimeni si pe nimic, fac pe toti din jurul meu sa se simta penibili, ii umilesc, etc.

| demonangel37 a răspuns:

E foarte simplu depinde de: mediul in care a trait, educatie, zodie, temperament cel mai important si nivelul de cultura

| Crucified a răspuns (pentru demonangel37):

Ce treabă are zodia cu realitatea? Nu există zodii.

| demonangel37 a răspuns (pentru Crucified):

laughing da nu exista zodii dar uitate sa vei ca daca te ieei dupa zodii o sa gasesti multe temperamente identice la asta m-am referit

| NoShit a răspuns:

Mizantrop, nesigur, frustrat şi totuşi matur.

| neutrino a răspuns:

Este un om ...frustat.

| WhatheWow a răspuns:

Frustrat!

| lolium a răspuns:

Neimpinit,trist,cu multe indoieli, nesigur pe el.

| Alikke a răspuns:

Un copil imbatranit inainte de vreme.

Răspuns utilizator avertizat
| SweetyღGirl a răspuns:

Un om care a avut frstratii in trecut devine in viitor asa cum se mentine.Atata timp cat omul este pesimist si isi aduce aminte zi de zi si are o minte negativa va avea parte de nereusite in viata.Omul trebuie sa fie cat mai optimist si sa vada partea buna, sa vada viata roz. Orice intamplare rea are urmare buna.Gandeste-te asa: un animal moare, dar din cadravul sau se hranesc insectele, vulturii, animalele de prada etc.Deci un suflet pierdut, mii de suflete salvate.Asa e si omul.Intamplarea rea o vede din fata asa cum este dar trecutul fustrat al lui trebuie vazut din stanga, dreapta, vazut de la spate.Asa vede cum il poate ajuta in bine.Tragedia e tragedie, dar omul o poate schimba cu mintea si sa scape de fustratii cu meditatie spre optimism.

| mizantropuldinmine a răspuns:

Marcat pe viata!

| euforiaa a răspuns:

Un om fara incredere in sine.iar acest lucru e de baza pentru a avea succes in viata.

| pinkycarmen a răspuns:

"De mic copil hranit cu praf de pusca, omul muscat de oameni musca". Eu cred ca problema asta se poate rezolva cu o ocupatie buna, care sa.ti placa si sa.ti ocupe sufiecient timp incat sa uiti de alte lucruri, cu multa vointa si o imensa sursa de optimismhappy.

| furtunika23 a răspuns:

Undeva in umbra iti raman frustrari dar mi se pare aiurea sa nu incerci sa depasesti momentul si sa iti traiesti viata pe care o ai in fata, incercand sa nu te comporti asa cum sau comportat cei care ti-au provocat tie frustrarile...deci chiar si cu frustrarile din trecut viata trebuie traita happybafta