| pastru009 a întrebat:

Cum explicati capacitatea de a fluiera? Cum explicati ca putem fluiera?(fara link-uri ca asta pot si eu; vreau sa vad cum credeti/presupuneti voi, dar voi puteti sa va inspirati din link-uri dar nu imi datiwinking )

1 răspuns:
| GmVenNo a răspuns:

Buna pastru009, pai pur si simplu, incordand lent corzile vocale, in acelasi timp, tinand limba pe cerul gurii si gura in forma de O, de fiecare daca cand sufli, aerul va vorma diferite sunete, ca si vasnetul cand tii usa crapata si e curent