| Meme10Memu a întrebat:

Cum incercarea de a demonstra teoria evolutiei umbland la cimpanzei a condus la raspandirea virusului HIV ce produce SIDA?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Virusul a fost gasit in africa si dus de francezii care au colonizat teritoriile inapoi in europa.

| Meme10Memu explică (pentru mgtow):

In Africa au construit laboratoare ca sa fie mai aproape de maimute. Apoi au trecut la experimente cu maimute.

| relian a răspuns:

Cine spune ca avazut virusu HIV? Ai tu confirmarea vreunui doctor ca ar fi vazut ceva virusi in viata lui?
Existenta virusurilor se bazeaza doara pe supozitii,pe vorbe deocamdata,nimeni n-a vazut nici un virus niciodata,deci existenta lor e bazata doara pe "altceva nu are ce sa fie "cum spun ei determina un organism indirect.
Restu cu poze si ce mai gasesti pe net is povesti,vraja marii,is poze artistice,sau ce cred ei ca ar arata acel organism.
Ca SIDA exista ca afectiune nu a zis nimeni ca nu,dar una e sa stii cauza exact si alta sa dai cu presupusu,de aia nici nu au leac,pentru ca nu stie cu cine au dea face.
Cand nu cunosti inamicu ce faci? Te lupti asa la intimplare,banui,dai cu tamaie,dai cu aghiazma etc poate poate iese ceva laughing
Deci ce spui tu cu evolutia si povesti,nau nici o legatura,ba si evolutia tot o poveste este,e o teorie doara,teorie bazata pe niste observatii care de fapt nu-s sigure ca ar determina ceva major.
Iara din cate se observa astazi nu se vede nici urma de evolutie,ba dimpotriva,asistam la disparitia speciilor,nu vedem o specie ca evoluiaza alfel, nici nu cred ca speciile ca entitati individuale ar putea evolua in altceva.
Poate evolutia este de fapt rezultatu interactiunii dintre specii si nicidecum adaparea la mediu.
Mai exact eu cred ca o specie noua nu apare din una veche, nici pomeneala, apare din incurcisarea a dpua specii diferite, care is pun in comun caracterele cei asigura supravietuirea in acel mediu.dar speciile initiale dispar, cum ar veni din 2 specii apare doara una noua sau poate mai multe, depinde de conditii.

| Bluestar15 a răspuns (pentru relian):

Vezi ca hiv nu doar ca a fost vazut la microscop, ba chiar i s-a decodificat si genomul https://en.wikipedia.org/wiki/Structure_and_genome_of_HIV

| Meme10Memu explică (pentru relian):

Uite aici o confirmare macro: daca nu ar exista organizare la nivel micro nu am putea gandi organizat coerent la nivel macro. La nivel macro exista multe structuri organizate precum: atomii, moleculele, virusii, bacteriile, etc. Putem considera lumea micro ca fiind fundatia lumii macroscopice. Daca fundatia unei case ar fi dezorganizata atunci casa s-ar darama.

Sunt persoane imune la virusul HIV insa aceste persoane sunt rare - under 10%.

| relian a răspuns (pentru Bluestar15):

Cine spune asta,tu sau ai citit undeva? Si daca ai citti,ce dovada ai tu ca asa stau lucrurile?
Sa vazut la microscop asa ai citit tu? La microscop aia care au vazut ceva habar n-au ce au vazut,sinca odata iti spun,nu exista doctor,sau cercetator in lumea asta care sa spuna ca a vazut un virus,nu vorbim doara de HIv orice virus.
Si sa nu mai pierd timpul cu tine,iti zic atat,mergi si fa un test de HIv,apoi mai discutam,sa revii si sa ne spui si noua ce scrie in hartia ce tio da,sa le ceri rezultatul scris ok?
Eu am fost personal,am facut testul si nu scrie pe nicaeri de nici un hiv laughing am stat acolo la clinica si am zis ceva nu-i in regula,asa ca am intrebat doctorul unde scrie de HIV sau cum au vazut si ce crezi? O sa ai surpriza cand o sa ti se spuna ca lau identificat indirect laughing eu am intrebat indirect adica cum?
Si mi-a zis noi de fapt ne uitam la sistemul tau imunitar,numaram margele laughing si daca sistemul tau imunitar este la pamant,aia e ai HIv laughing
Du-te tu unde vrei la orice clinica si dupa sa vii sa ne povestesti.
Am vrut sa mai discut cu ei acolo, dar au zis ca nu au timp ca ei au treaba, se stransese aia acolo asistente, oameni ascutau ce discutam laughing
Ce vedeti voi pe net is poze artistice laughing si daca nu ai privit sau folosit niciodata un microscop electronic nu mai vorbi, eu am folosit, am vazut ce se vede asa ca nu veni sa imi arati tu mie povesti

| Holiday a răspuns:

Mda, si antenele 5G bruiaza Duhul Sfant. Am mai auzit de astea...

| RKBlue a răspuns:

Nu a avut nicio legatura.
1)Ce tot aveti cu teoria evolutiei? Poate sa mearga chiar mana in mana cu religia.
2)Vrei atat de mult sa o discreditezi incat inventezi scenarii false?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai greșit buzunarul baiatu meu, ăă stai, categoria, ai gresit categoria baiatu meu.
Sf nu înseamnă stiinta si filozofie.hee hee

| Meme10Memu explică (pentru anonim_4396):

Atunci cum iti explici ca transmiterea HIV de la maimute la om a avut loc in secolul trecut ( si nu mai devreme ) cand s-a incercat demonstrarea teoriei evolutioniste?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Meme10Memu):

Știi tu ca a inceput în secolul trecut transmiterea...
Esti martor nu? Parca îmi amintesc ca la o intrebare veche de a ta, zicea lumea ca ești martor...
Spune-i la marele maestru sa te lase în pace și sa nu mai încerce sa manipuleze lumea.
Sa lase în pace persoanele care sunt intr-o stare de slăbiciune, inclusiv pe tine.
De obicei când nu ai "nimic în buzunar" trebuie sa spui de altii sau de alte credinte care-ti fac concurenta ca sunt rele, daca nu ai face-o nu ai mai putea fi credibil.
Asta fac martorii.