| mODIN a întrebat:

Cum iti dai seama daca in viata ar trebui sa incerci mai mult sa te multumesti cu ce ai si cu cum esti, sau daca ar trebui, mai degraba, sa-ti croiesti singur propriul drum?

4 răspunsuri:
| Lupic?27 a răspuns:

Vad ca esti un baiat destept, in general oamenii care gandesc si sunt ancorati in realitate sunt tot timpul nemultumiti pentru ca isi pun intrebari si chestioneaza tot ce e in jurul lor. Unui prost ii e usor sa fie fericit si multumit, prostul nu are intrebari si nici nu gandeste.

| EestiSodalane a răspuns:

Pur si simplu in functie de obiectivele si prioritatile tale. Cand "te multumesti cu putin" se intelege de la sine ca te multumesti cu acel putin pentru ca nu e parte din prioritatiile tale.

| CuStimaSiRespect a răspuns:

E dificilă întrebarea, dar cred că depinde de la persoană la persoană.
Însă înainte de a ne seta niște ambiții în viață, ar trebui să ne cunoaștem cât mai bine pe noi înșine și să avem niște principii morale solide.

| Lidia09 a răspuns:

Ar trebui să te mulțumești cu ceea ce ai, dar nu-i rău să vrei mai mult și mai bine. Poți să te dezvolți și să progresezi în fiecare zi. Dacă avem posibilitate, de ce să nu ne folosim de ea?