| RAY a întrebat:

Cum iti poti descoperi propria personalitate?

Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

Daca stii engleza, fa testul >> http://www.humanmetrics.com/cgi-win/jtypes2.asp

Dar cum trebuie! Reciteste intrebarile si raspunsurile tale ca sa fii sigur ca ai ales ce ti se potriveste. Dupa ce ai aflat ce tip esti, cauta date despre fiecare dintre cele 4 moduri de gandire si asa afli mai multe despre tine.

Eu am facut testul si in cele din urma am aflat foarte multe, de pe alte siteuri, marturii ale oamenilor de tipul meu si am fost uimita sa vad cat de 'relatable' sunt cele spuse de ei! Apoi am cautat sa aflu detalii, sa imi aflu punctele forte si slabe. Chiar si acum, citesc si caut detalii, le verific sa vad daca se potrivesc cu mine si trag concluzii. Incearca si tu si nu te sfii sa folosesti google translate! Doar ASIGURA-TE ca raspunzi corect!

Nu este ori test de personalitate! Este realizat de Carl Jung’s si Isabel Briggs Myers!

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Meditez.

| RoCkKiD a răspuns:

Completezi un test de personalitate.

| eckblume a răspuns:

Personalitatea e unica si e alcatuita din mai multe trasaturi care diferentiaza omul in diferite contexte. Pentru a-ti cunoaste personalitatea poti completa un chestionar/inventar de personalitate. Recomand Big Five(deschiderea, agreabilitatea, extraversia, constiinciozitatea, nevrotismul) fiindca e stabil si ofera o imagine de ansamblu.
"Personalitatea este organizarea dinamica in cadrul individului, a acelor sisteme psihofizice care determina gandirea si conportamentul sau caracteristic" (Allport).
Citeste despre teoriile personalitatii si vei descoperi mai multe despre propria personalitate.

| Donsavas a răspuns:

Consulta un psiholog clinician! Doar el te poate ajuta cu asta.

| RAY explică (pentru Mayar):

Il facem impreuna ce spui

| Mayar a răspuns (pentru RAY):

Eu l-am facut. Eventual te ajut sa intelegi intrebarile. O sa discutam in privat in amanunt. O las pe weekend sa iti scriu, cand o sa am timpul necesar pentru ca nu e atat de simplu

| RAY explică (pentru Mayar):

Pacat,mai beam o bere amandoi, mai discutam

| Mayar a răspuns (pentru RAY):

Berea ingrasa. DAca era vin, veneam smug

| RAY explică (pentru Mayar):

Ok aduc vinul rosu, lumanari

| Mayar a răspuns (pentru RAY):

Vin rosu, lumanari? Urmeaza sa dansam in jurul unei mate moarte?hee hee (Stiu k stii de glumawinking )

| RAY explică (pentru Mayar):

Urmeaza sa ne clonam adn ul

| Mayar a răspuns (pentru RAY):

Aaa smug