| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa-mi creez propria personalitate si sa cred mai mult in mine?

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, fiind cat mai comunicativ, definindu-ti propriul stil si fel de a fi, gandeste pozitiv si fi natural...bafta.

| alexdop21 a răspuns:

Personalitatea nu o creezi, ci doar o conturezi, te axezi pe ce crezi tu ca e cel mai bine sa faci, cum sa te comporti in lume si apoi daca e buna o poti adauga personalitatii tale. Cat despre increderea in tine nu pot sa iti spun decat ca daca ai realizari, cat de mici, poti spune ca incepi sa ai incredere in tine si in puterile tale. Daca ai rezolvat o problema bine, daca ai ajutat pe cineva, daca ai facut mancare bine tongue, astea ar trebui sa te incurajeze si sa te faca sa incerci mai mult.

| BlacK EyeS LoVE BRoWn EyEs a răspuns:

Personalitate e ata si nimeni nu o are asa cum o ai tu. Prin vointa ta si calitatile tale poti sa faci un om placut din tine. Zambeste tot timpul si scoateti in evidenta calitatile. Asta te face o persoana cu personalitate. Orice persoana are reusitele ei si daca pe ale tale nu le cunosti incearca sa explorezi necunoscutul. Incearca mai multe variante vezi ce iti place si iesi mai mult in evidenta. Si eu imi puneam intrebarea asta candva si am reusit sa gasesc ceea ce ma face remarcata si ceea ce ma face fericita. Nu uita sa zambesti si nu ii lasa pe oamenii rai sa strice totul. Impunete cand crezi tu ca e bine. Relaxeazate prin ceea ce iti place cel mai mult. Nu poti sa fi o persoana cu o personalitate placuta daca esti stresata si ii enervezi pe cei din jurul tau. Daca ceilalti sunt multumiti de tine vei fii si tu. Gandeste-te cu tarie tot timpul la ceea ce vrei sa realizezi din tine mintea este ca un magnet si tot ceea ce gandesti si doresti vei atrage. Nu trebuie sa fi respingatoare, fi deschisa. In aceeasi masura in care iubesti te vor iubi. Zambestele tuturor. Uita-te la oamenii din jurul tau. Poate unul e mai glumet atunci glumeste si tu cu el este genul de om cu care te distrezi, altul poate e mai emotiv, discuta cu el ii va placea sa fie bagat in seama. Ca sa fi inteleasa trebuie sa te faci inteleasa.
Ciao Baw! mai vorbim! Si eu ascult meloia asta in fiecare dimineata este mai lenta si imi place sa o ascult. Versurile ma incurajeaza http://www.youtube.com/watch?v=hCoViK0G43Y&feature=related

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prin liniste, dragoste si un viitor roz.